Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Obchody uroczystości Bożego Ciała w Dąbrowie Tarnowskiej

Obchody uroczystości Bożego Ciała w Dąbrowie Tarnowskiej

Obchody uroczystości Bożego Ciała w Dąbrowie Tarnowskiej

Dziś obchodzimy uroczystość liturgiczną ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, której najważniejszym punktem obchodów w Polsce jest Msza Święta i procesja eucharystyczna. W tym roku, z powodu epidemii koronowirusa, procesja Bożego Ciała w dąbrowskiej parafii odbyła się do czterech ołtarzy przygotowanych wokół kościoła parafialnego.

W uroczystości wzięli udział między innymi przedstawiciele samorządu powiatowego: Lesław Wieczorek Starosta Dąbrowski, Anna Mikos Sekretarz Powiatu oraz naczelnicy i pracownicy Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Po uroczystej Mszy Świętej odprawionej przez ks. Prałata Stanisława Cyrana – Proboszcza dąbrowskiej parafii, odbyła się procesja eucharystyczna wokół kościoła do czterech ołtarzy przygotowanych przez Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej, Młodzieżowy Chór Parafialny, Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z Urzędem Skarbowym oraz Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców.

Pomimo ograniczeń spowodowanych epidemią, w uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządu powiatowego i gminnego, księża, siostry zakonne, ministranci, dzieci w strojach krakowskich sypiące kwiaty, chór parafialny, poczty sztandarowe organizacji parafialnych, Cech Rzemiosł Różnych, mieszkańcy naszego regionu.

Fot.: Urząd Miejski DT, Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej

Dziś obchodzimy uroczystość liturgiczną ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, której najważniejszym punktem obchodów w Polsce jest Msza Święta i procesja eucharystyczna. W tym roku, z powodu epidemii koronowirusa, procesja Bożego Ciała w dąbrowskiej parafii odbyła się do czterech ołtarzy przygotowanych wokół kościoła parafialnego. W uroczystości wzięli udział między innymi przedstawiciele samorządu powiatowego: Lesław Wieczorek Starosta Dąbrowski, Anna Mikos Sekretarz Powiatu oraz naczelnicy i pracownicy Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej. Po uroczystej Mszy Świętej odprawionej przez ks. Prałata Stanisława Cyrana – Proboszcza dąbrowskiej parafii, odbyła się procesja eucharystyczna wokół kościoła do czterech ołtarzy przygotowanych przez Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej, Młodzieżowy Chór Parafialny, Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z Urzędem Skarbowym oraz Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców. Pomimo ograniczeń spowodowanych epidemią, w uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządu powiatowego i gminnego, księża, siostry zakonne, ministranci, dzieci w strojach krakowskich sypiące kwiaty, chór parafialny, poczty sztandarowe organizacji parafialnych, Cech Rzemiosł Różnych, mieszkańcy naszego regionu. Fot.: Urząd Miejski DT, Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej