Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Obchody Wiosny Ludów w Budapeszcie

Obchody Wiosny Ludów w Budapeszcie

Obchody Wiosny Ludów w Budapeszcie

Na zaproszenie Burmistrza XVIII Dzielnicy Budapesztu Pestszentlőrinc – Pestszentimre, w dniach 12 - 14 marca 2015 r., delegacja samorządu powiatu dąbrowskiego wzięła udział w uroczystych obchodach rocznicy Wiosny Ludów 1848 – 1849 na Węgrzech.

Powiat Dąbrowski reprezentował Marek Kopia – Wicestarosta Dąbrowski wraz z pracownikami.

Uroczystości patriotyczne z udziałem przedstawicieli władz państwowych, dyplomacji, przedstawicieli mniejszości narodowych i mieszkańców odbyły się na placu Kossutha w XVIII Dzielnicy Budapesztu. Wspólnie z innymi delegacjami, nasi przedstawiciele złożyli okolicznościową wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą walkę o niepodległość.

Jak co roku złożona została wiązanka kwiatów pod tablicą gen. Józefa Bema w Budapeszcie, ufundowaną przez Samorząd Powiatu Dąbrowskiego w 2003 roku. W dalszej części uroczystości delegacja uczestniczyła w spotkaniu, podczas którego Burmistrz Attila Ughy wręczył podziękowania dla osób zasłużonych na rzecz rozwoju dzielnicy.

Samorząd węgierski został zaproszony do uczestnictwa w obchodach Święta Konstytucji 3 – go maja w Dąbrowie Tarnowskiej oraz udziału w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Na zaproszenie Burmistrza XVIII Dzielnicy Budapesztu Pestszentlőrinc – Pestszentimre, w dniach 12 - 14 marca 2015 r., delegacja samorządu powiatu dąbrowskiego wzięła udział w uroczystych obchodach rocznicy Wiosny Ludów 1848 – 1849 na Węgrzech. Powiat Dąbrowski reprezentował Marek Kopia – Wicestarosta Dąbrowski wraz z pracownikami. Uroczystości patriotyczne z udziałem przedstawicieli władz państwowych, dyplomacji, przedstawicieli mniejszości narodowych i mieszkańców odbyły się na placu Kossutha w XVIII Dzielnicy Budapesztu. Wspólnie z innymi delegacjami, nasi przedstawiciele złożyli okolicznościową wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą walkę o niepodległość. Jak co roku złożona została wiązanka kwiatów pod tablicą gen. Józefa Bema w Budapeszcie, ufundowaną przez Samorząd Powiatu Dąbrowskiego w 2003 roku. W dalszej części uroczystości delegacja uczestniczyła w spotkaniu, podczas którego Burmistrz Attila Ughy wręczył podziękowania dla osób zasłużonych na rzecz rozwoju dzielnicy. Samorząd węgierski został zaproszony do uczestnictwa w obchodach Święta Konstytucji 3 – go maja w Dąbrowie Tarnowskiej oraz udziału w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.