Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Obchody XXII Światowego Dnia Chorego w Dąbrowie Tarnowskiej

Obchody XXII Światowego Dnia Chorego w Dąbrowie Tarnowskiej

Obchody XXII Światowego Dnia Chorego w Dąbrowie Tarnowskiej

W dniu 11 lutego br. w Hospicjum i DPS im. Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się uroczyste obchody XXII Światowego Dnia Chorego. Obchody zbiegły się z 15 rocznicą funkcjonowania Hospicjum i DPS w naszym mieście.

W uroczystościach udział wzięli: Biskup Tarnowski Andrzej Jeż, Ks. Prałat Józef Poremba, Ks. Proboszcz Stanisław Cyran, Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, Zastępca Burmistrza Marek Minorczyk, Zastępca Dyrektora MGOPS Halina Sarat, Dyrektor PCPR Agnieszka Anioł-Głuszek, Zastępca Dyrektora PCPR Maria Smolicha, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, Dyrektor ZOZ Teresa Kopczyńska oraz Dyrektor Hospicjum i DPS Urszula Mróz.

Msza Św. koncelebrowana przez Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża była transmitowana przez Radio RDN Małopolska. W homilii wygłoszonej do zebranych Biskup podkreślił, że miłość i nadzieja stanowią niezastąpione lekarstwo dla chorego.

Starosta Tadeusz Kwiatkowski i Burmistrz Stanisław Początek złożyli wyrazy uznania i podziękowania Dyrektor Urszuli Mróz oraz ks. Prałatowi Józefowi Porembie za trud wykonywanej pracy. Podkreślili zasługi Ks. Józefa Poremby – inicjatora i budowniczego tej placówki oraz Dyrektor Urszuli Mróz, która od 15 lat z wielkim zaangażowaniem kieruje dąbrowskim Hospicjum.

Mszę św. poprzedziła modlitwa różańcowa oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia. Podopiecznym Hospicjum i DPS został też udzielony sakrament chorych. Ponadto Biskup spotkał się z podopiecznymi i pracownikami placówki.

W dniu 11 lutego br. w Hospicjum i DPS im. Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się uroczyste obchody XXII Światowego Dnia Chorego. Obchody zbiegły się z 15 rocznicą funkcjonowania Hospicjum i DPS w naszym mieście. W uroczystościach udział wzięli: Biskup Tarnowski Andrzej Jeż, Ks. Prałat Józef Poremba, Ks. Proboszcz Stanisław Cyran, Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, Zastępca Burmistrza Marek Minorczyk, Zastępca Dyrektora MGOPS Halina Sarat, Dyrektor PCPR Agnieszka Anioł-Głuszek, Zastępca Dyrektora PCPR Maria Smolicha, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec, Dyrektor ZOZ Teresa Kopczyńska oraz Dyrektor Hospicjum i DPS Urszula Mróz. Msza Św. koncelebrowana przez Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża była transmitowana przez Radio RDN Małopolska. W homilii wygłoszonej do zebranych Biskup podkreślił, że miłość i nadzieja stanowią niezastąpione lekarstwo dla chorego. Starosta Tadeusz Kwiatkowski i Burmistrz Stanisław Początek złożyli wyrazy uznania i podziękowania Dyrektor Urszuli Mróz oraz ks. Prałatowi Józefowi Porembie za trud wykonywanej pracy. Podkreślili zasługi Ks. Józefa Poremby – inicjatora i budowniczego tej placówki oraz Dyrektor Urszuli Mróz, która od 15 lat z wielkim zaangażowaniem kieruje dąbrowskim Hospicjum. Mszę św. poprzedziła modlitwa różańcowa oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia. Podopiecznym Hospicjum i DPS został też udzielony sakrament chorych. Ponadto Biskup spotkał się z podopiecznymi i pracownikami placówki.