Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Obrady Sejmiku Młodzieżowego Szkół Powiśla Dąbrowskiego

Obrady Sejmiku Młodzieżowego Szkół Powiśla Dąbrowskiego

Obrady Sejmiku Młodzieżowego Szkół Powiśla Dąbrowskiego

Wczoraj w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się obrady Sejmiku Młodzieżowego Szkół Powiśla Dąbrowskiego. Sejmik powstał z inicjatywy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – Pani Krystyny Brzezińskiej i Joanny Świtłowskiej. Obradom przewodniczyli: Marszałek Sejmiku Młodzieżowego Sylwia Kostecka oraz dwóch Wicemarszałków Iga Pikul i Mirosław Chrabąszcz.

Obrady poświęcone były zagadnieniom i problemom jakie występują na terenie powiatu. W tym celu młodzież została podzielona na 6 komisji:
-          Komisja „Śladami przeszłości” którą reprezentował Adrian Miodowski
-          Komisja „Pomagamy innym” którą reprezentowała Katarzyna Skrzek
-          Komisja „Ekologia” którą reprezentowali Dominika Skowron i Magdalena Miś
-          Komisja „Moja szkoła” którą reprezentowała Magdalena Bakalarz
-          Komisja „Kultura” którą reprezentowała Katarzyna Wójcik
-          Komisja „Obywatel świata” którą reprezentował Dawid Wnuk.
Komisje przedstawiły problemy oraz postulaty jakie Sejmik oczekuje od samorządowców. Są to m.in.:
-          lepszego wyposażenia szkół, przede wszystkim utworzenia nowoczesnych pracowni przedmiotów scisłych
-          zadbania o zabytki leżące na terenie powiatu m.in. synagoga w Dąbrowie Tarnowskiej
-          zwiększenia nakładów na opiekę nad starszymi ludźmi
-          poprawienia stanu dróg

Obradom przysłuchiwali się: Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, Wiceburmistrz Gminy Dąbrowa Tarnowska Marek Minorczyk oraz asystenci Posła do Parlamentu Europejskiego Czesława Siekierskiego – Łukasz Jawny i Marcin Kolbuszewski, Dyrektor ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Jan Kiljan, Wicedyrektor ZSP nr 2 Krystyna Brzezińska, Wicedyrektor ZSP nr 1 Barbara Golemo, Jolanta Rzeźniewska i Joanna Światłowska - nauczycielki z ZSP nr 2, Marta Szwajkosz z ZSP w Szczucinie, Iwona Tańska z Gimnazjum nr 3 w Gruszowie Wielkim oraz przedstawicielka Dziennika Polskiego Barbara Jaworska.

Starosta Dąbrowski wyraził wielkie zadowolenie z inicjatywy powstania Sejmiku Młodzieżowego. Był mile zaskoczony wysokim poziomem wiedzy na temat funkcjonowania samorządu, kompetencji, spostrzeżeń i zaangażowania w projekty młodych samorządowców.  Zaznaczał również, że w większości sprawach zgadza się z młodzieżą i ma nadzieję na zrealizowanie większości propozycji licząc oczywiście na pomoc Sejmiku Młodzieżowego. Na końcu Starosta zaproponował, by takie spotkania młodzieży z samorządowcami weszły na stałe do tradycji Powiatu Dąbrowskiego. Zdaniem Starosty młodzież z terenu Powiatu Dąbrowskiego dobrze rokuje na przyszłość, by działać na rzecz samorządu gminnego, powiatowego a nawet zostać posłami Sejmu RP.

Na zakończenie obrad wszyscy zaproszeni goście odpowiadali na pytania „młodych radnych”.

Wczoraj w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się obrady Sejmiku Młodzieżowego Szkół Powiśla Dąbrowskiego. Sejmik powstał z inicjatywy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – Pani Krystyny Brzezińskiej i Joanny Świtłowskiej. Obradom przewodniczyli: Marszałek Sejmiku Młodzieżowego Sylwia Kostecka oraz dwóch Wicemarszałków Iga Pikul i Mirosław Chrabąszcz. Obrady poświęcone były zagadnieniom i problemom jakie występują na terenie powiatu. W tym celu młodzież została podzielona na 6 komisji: -          Komisja „Śladami przeszłości” którą reprezentował Adrian Miodowski -          Komisja „Pomagamy innym” którą reprezentowała Katarzyna Skrzek -          Komisja „Ekologia” którą reprezentowali Dominika Skowron i Magdalena Miś -          Komisja „Moja szkoła” którą reprezentowała Magdalena Bakalarz -          Komisja „Kultura” którą reprezentowała Katarzyna Wójcik -          Komisja „Obywatel świata” którą reprezentował Dawid Wnuk. Komisje przedstawiły problemy oraz postulaty jakie Sejmik oczekuje od samorządowców. Są to m.in.: -          lepszego wyposażenia szkół, przede wszystkim utworzenia nowoczesnych pracowni przedmiotów scisłych -          zadbania o zabytki leżące na terenie powiatu m.in. synagoga w Dąbrowie Tarnowskiej -          zwiększenia nakładów na opiekę nad starszymi ludźmi -          poprawienia stanu dróg Obradom przysłuchiwali się: Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, Wiceburmistrz Gminy Dąbrowa Tarnowska Marek Minorczyk oraz asystenci Posła do Parlamentu Europejskiego Czesława Siekierskiego – Łukasz Jawny i Marcin Kolbuszewski, Dyrektor ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Jan Kiljan, Wicedyrektor ZSP nr 2 Krystyna Brzezińska, Wicedyrektor ZSP nr 1 Barbara Golemo, Jolanta Rzeźniewska i Joanna Światłowska - nauczycielki z ZSP nr 2, Marta Szwajkosz z ZSP w Szczucinie, Iwona Tańska z Gimnazjum nr 3 w Gruszowie Wielkim oraz przedstawicielka Dziennika Polskiego Barbara Jaworska. Starosta Dąbrowski wyraził wielkie zadowolenie z inicjatywy powstania Sejmiku Młodzieżowego. Był mile zaskoczony wysokim poziomem wiedzy na temat funkcjonowania samorządu, kompetencji, spostrzeżeń i zaangażowania w projekty młodych samorządowców.  Zaznaczał również, że w większości sprawach zgadza się z młodzieżą i ma nadzieję na zrealizowanie większości propozycji licząc oczywiście na pomoc Sejmiku Młodzieżowego. Na końcu Starosta zaproponował, by takie spotkania młodzieży z samorządowcami weszły na stałe do tradycji Powiatu Dąbrowskiego. Zdaniem Starosty młodzież z terenu Powiatu Dąbrowskiego dobrze rokuje na przyszłość, by działać na rzecz samorządu gminnego, powiatowego a nawet zostać posłami Sejmu RP. Na zakończenie obrad wszyscy zaproszeni goście odpowiadali na pytania „młodych radnych”.