Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Obronię powiat dąbrowski - Bolesław Łączyński

Obronię powiat dąbrowski - Bolesław Łączyński

Obronię powiat dąbrowski - Bolesław Łączyński

"Kandydata Powiśla", jak sam się przedstawia, Bolesława Łączyńskiego z Platformy Obywatelskiej zapytaliśmy wczoraj o to, jaki ekonomiczny sens ma funkcjonowanie małego powiatu dąbrowskiego, czy kłopoty finansowe dąbrowskiego szpitala powiatowego nie pociągną za sobą bankructwa powiatu i jak poseł Łączyński zamierza temu przeciwdziałać, a także jakich argumentów użyłby na forum Sejmu w obronie powiatu dąbrowskiego, gdyby w parlamencie pojawił się pomysł likwidacji części tych jednostek samorządu terytorialnego. 

Bolesław Łączyński - lat 48, wykształcenie średnie techniczne, radny gminy Szczucin (1990-98) i radny wojewódzki (1998-2002), w latach 1990 - 2002 wójt Gminy Szczucin, od 1984 r. przedsiębiorca rolny, właściciel 30-hektarowego gospodarstwa rolnego.
Przewodniczący Zarządu Powiatowego Platformy Obywatelskiej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz członek Rady Wojewódzkiej PO w Krakowie. Za najważniejszy cel na nadchodzącą kadencję uznaje rozwój ekonomiczny regionu, rozwój gospodarczy i nowe miejsca pracy. Wśród sukcesów wymienia te sportowe - był mistremz okręgu krakowskiego w boksie. W 1976 powołany do kadry narodowej. Był też wicemistrzem Polski w judo na zawodach szkół wyższych w Gdańsku, Mistrzem Krakowa w judo. Założył i prowadził w Szczucinie sekcję zapaśniczą, której wychowanek zdobył wicemistrzostwo Polski w kategorii juniorów. Do sukcesów zawodowych zalicza : wybudowanie stacji uzdatniania wody i kompleksowe wodociągowanie Gmina Szczucin podczas kadencji wójta Łączyńskiego była liderem w pozyskiwaniu środków pozabudżetowych w powiecie dąbrowskim. Jest inicjatorem i autorem wielu programów o zasięgu lokalnym i regionalnym m.in. Programu unieszkodliwiania azbestu w województwie małopolskim na przykładzie Gminy Szczucin, Programu Bezpieczny Wał. W roku 2002 zwyciężył w plebiscycie im. Wincentego Witosa na Najlepszego Wójta Małopolski 2002. Otrzymał statuetkę Uskrzydlonego za indywidualny wkład w dzieło rozwoju kultury. 
Żonaty, troje dorosłych dzieci. 
Kandyduje z trzeciego miejsca listy nr 8 (PO) do Sejmu. 

"Kandydata Powiśla", jak sam się przedstawia, Bolesława Łączyńskiego z Platformy Obywatelskiej zapytaliśmy wczoraj o to, jaki ekonomiczny sens ma funkcjonowanie małego powiatu dąbrowskiego, czy kłopoty finansowe dąbrowskiego szpitala powiatowego nie pociągną za sobą bankructwa powiatu i jak poseł Łączyński zamierza temu przeciwdziałać, a także jakich argumentów użyłby na forum Sejmu w obronie powiatu dąbrowskiego, gdyby w parlamencie pojawił się pomysł likwidacji części tych jednostek samorządu terytorialnego.  Bolesław Łączyński - lat 48, wykształcenie średnie techniczne, radny gminy Szczucin (1990-98) i radny wojewódzki (1998-2002), w latach 1990 - 2002 wójt Gminy Szczucin, od 1984 r. przedsiębiorca rolny, właściciel 30-hektarowego gospodarstwa rolnego. Przewodniczący Zarządu Powiatowego Platformy Obywatelskiej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz członek Rady Wojewódzkiej PO w Krakowie. Za najważniejszy cel na nadchodzącą kadencję uznaje rozwój ekonomiczny regionu, rozwój gospodarczy i nowe miejsca pracy. Wśród sukcesów wymienia te sportowe - był mistremz okręgu krakowskiego w boksie. W 1976 powołany do kadry narodowej. Był też wicemistrzem Polski w judo na zawodach szkół wyższych w Gdańsku, Mistrzem Krakowa w judo. Założył i prowadził w Szczucinie sekcję zapaśniczą, której wychowanek zdobył wicemistrzostwo Polski w kategorii juniorów. Do sukcesów zawodowych zalicza : wybudowanie stacji uzdatniania wody i kompleksowe wodociągowanie Gmina Szczucin podczas kadencji wójta Łączyńskiego była liderem w pozyskiwaniu środków pozabudżetowych w powiecie dąbrowskim. Jest inicjatorem i autorem wielu programów o zasięgu lokalnym i regionalnym m.in. Programu unieszkodliwiania azbestu w województwie małopolskim na przykładzie Gminy Szczucin, Programu Bezpieczny Wał. W roku 2002 zwyciężył w plebiscycie im. Wincentego Witosa na Najlepszego Wójta Małopolski 2002. Otrzymał statuetkę Uskrzydlonego za indywidualny wkład w dzieło rozwoju kultury.  Żonaty, troje dorosłych dzieci.  Kandyduje z trzeciego miejsca listy nr 8 (PO) do Sejmu.