Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Ochrona zabytków drogownictwa - konferencja

Ochrona zabytków drogownictwa - konferencja

Ochrona zabytków drogownictwa - konferencja

W dniu 14-16 lutego 2007r. w budynku Wydziału Historii Drogownictwa w Szczucinie odbyła się konferencja dotycząca ochrony zabytków drogownictwa. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele oddziałów GDDKiA wyznaczeni przez Dyrekcję do współpracy z WHD w zakresie ochrony zabytków drogownictwa.

Celem konferencji było nawiązanie współpracy z pracownikami oddziałów GDDKiA i wprowadzenie ich w tematykę ochrony zabytków drogownictwa.

Uczestnicy zapoznali się z głównymi celami i zadaniami wydziału, poznali podstawowe zasady ochrony obiektu muzealnego, odwiedzili pracownie konserwatorskie oraz zaplecze magazynowo remontowe w Delastowicach, zwiedzili również bogatą ekspozycję Wydziału.

Podczas dyskusji uczestnicy podzielili się informacjami dotyczącymi posiadanych eksponatów, wymienili poglądy na temat ich przechowywania.

Spotkanie to otwarło nowy etap w ochronie polskiego dziedzictwa drogowego.

Źródło: Wydział Historii Drogownictwa w Szczucinie

W dniu 14-16 lutego 2007r. w budynku Wydziału Historii Drogownictwa w Szczucinie odbyła się konferencja dotycząca ochrony zabytków drogownictwa. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele oddziałów GDDKiA wyznaczeni przez Dyrekcję do współpracy z WHD w zakresie ochrony zabytków drogownictwa. Celem konferencji było nawiązanie współpracy z pracownikami oddziałów GDDKiA i wprowadzenie ich w tematykę ochrony zabytków drogownictwa. Uczestnicy zapoznali się z głównymi celami i zadaniami wydziału, poznali podstawowe zasady ochrony obiektu muzealnego, odwiedzili pracownie konserwatorskie oraz zaplecze magazynowo remontowe w Delastowicach, zwiedzili również bogatą ekspozycję Wydziału. Podczas dyskusji uczestnicy podzielili się informacjami dotyczącymi posiadanych eksponatów, wymienili poglądy na temat ich przechowywania. Spotkanie to otwarło nowy etap w ochronie polskiego dziedzictwa drogowego. Źródło: Wydział Historii Drogownictwa w Szczucinie