Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Oczekiwana od wielu lat droga powiatowa Dąbrowa Tarnowska - Smyków przez Szarwark doczekała się remontu

Oczekiwana od wielu lat droga powiatowa Dąbrowa Tarnowska - Smyków przez Szarwark doczekała się remontu

Oczekiwana od wielu lat droga powiatowa Dąbrowa Tarnowska - Smyków przez Szarwark doczekała się remontu

W dniu 15 września br. ruszyła przebudowa drogi powiatowej Dąbrowa Tarnowska – Smyków na długości 8 km. Powiat dąbrowski znalazł się na liście projektów wybranych warunkowo przez Zarząd Województwa Małopolskiego. Powiat został ujęty w dofinansowaniu na tą drogę w wysokości 1 miliona zł w ramach tzw. „procedury nadkontraktacji" ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, priorytet III: Rozwój Lokalny.
Mając na uwadze potrzebę realizacji tego zadania w celu poprawy infrastruktury drogowej w Powiecie, Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski i Zarząd Powiatu podjął trudną decyzję o rozpoczęciu przebudowy tej drogi nie mając jeszcze ostatecznych zapewnień Zarządu Województwa o wysokości dofinansowania. Samorząd Powiatowy wystąpił o współfinansowanie drogi do samorządu Gminy Dąbrowa Tarnowska. Decyzja ma zapaść na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej.
Koszt realizacji tego zadania wynosi 3 mln zł.

Jest to już kolejna inwestycja Zarządu Powiatu dotycząca dróg powiatowych. Niedawno został wyremontowany odcinek na drodze powiatowej w Gminie Bolesław i Gminie Radgoszcz. Dodatkowo Zarząd Powiatu złożył wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Działanie 4.1 Rozwój infrastruktury drogowej, Schemat C: Drogi powiatowe na „Przebudowę drogi powiatowej nr 1313K Dąbrowa Tarnowska - Żelichów na odcinku Dąbrowa Tarnowska – Żelichów".

W dniu 15 września br. ruszyła przebudowa drogi powiatowej Dąbrowa Tarnowska – Smyków na długości 8 km. Powiat dąbrowski znalazł się na liście projektów wybranych warunkowo przez Zarząd Województwa Małopolskiego. Powiat został ujęty w dofinansowaniu na tą drogę w wysokości 1 miliona zł w ramach tzw. „procedury nadkontraktacji" ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, priorytet III: Rozwój Lokalny.Mając na uwadze potrzebę realizacji tego zadania w celu poprawy infrastruktury drogowej w Powiecie, Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski i Zarząd Powiatu podjął trudną decyzję o rozpoczęciu przebudowy tej drogi nie mając jeszcze ostatecznych zapewnień Zarządu Województwa o wysokości dofinansowania. Samorząd Powiatowy wystąpił o współfinansowanie drogi do samorządu Gminy Dąbrowa Tarnowska. Decyzja ma zapaść na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej.Koszt realizacji tego zadania wynosi 3 mln zł. Jest to już kolejna inwestycja Zarządu Powiatu dotycząca dróg powiatowych. Niedawno został wyremontowany odcinek na drodze powiatowej w Gminie Bolesław i Gminie Radgoszcz. Dodatkowo Zarząd Powiatu złożył wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Działanie 4.1 Rozwój infrastruktury drogowej, Schemat C: Drogi powiatowe na „Przebudowę drogi powiatowej nr 1313K Dąbrowa Tarnowska - Żelichów na odcinku Dąbrowa Tarnowska – Żelichów".
tel. 14 642 24 31
kontakt
Projekt i wykonanie: i-t.pl
Dostępność cyfrowa
i zgodność ze standardem WCAG