Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Oczyszczalnia i kanalizacja w Bolesławiu

Oczyszczalnia i kanalizacja w Bolesławiu

Oczyszczalnia i kanalizacja w Bolesławiu

Bolesław stara się o dotację z funduszy unijnych na budowę pierwszej w gminie oczyszczalni ścieków i kanalizację. Jako pierwsze do sieci włączone zostaną miejscowości Bolesław i Kanna, łącznie 211 gospodarstw. Wartość inwestycji obliczno na 10,8 mln złotych, jej realizacja ma trwać trzy lata, do 2006 roku.

"Początkowo chcieliśmy starać sie o fundusze europejskie na oczyszczalnię wspólną z gminą Mędrzechów. Jednak tamtejsze władze na pierwszym planie postawiły salę gimnastyczną - mówi wójt Bolesławia Kazimierz Olearczyk. - Wstępnie nasz wniosek na oczyszczalnię i pierwszy etap kanalizacji został rozpatrzony pozytywnie, jako priorytetowy dla gminy. Ostatecznych decyzji spodziewamy się w maju". Bolesław ma szansę na dotację do 75 proc. kosztów budowy. Obecnie w gminie nie ma oczyszczalni ścieków, nie jest ona również skanalizowana. Władze przygotowały działkę pod jej budowę, mają gotową dokumentację i wymagane pozwolenia. Oczyszczalnię zaprojektowano tak, by w przyszłości mogła służyć całej gminie.
Za pieniądze unijne planowana jest również budowa pierwszego etapu kanalizacji w miejscowościach Bolesław i Kanna. Łącznie powstanie tu 27 kilometrów sieci, do której przyłączonych zostanie 211 gospodarstw. Na początek kanalizacja obejmie jedną trzecią całej gminy.
"W kosztach budowy partycypują także mieszkańcy, mamy już podpisane umowy z nimi. Przyłączenie gospodarstwa kosztować będzie 1,2 tys. złotych. Do gospodarzy należy także wykonanie wykopu na terenie swojej posesji" - mówi wójt Olearczyk. (baja) 

źródło: Dziennik Polski

Bolesław stara się o dotację z funduszy unijnych na budowę pierwszej w gminie oczyszczalni ścieków i kanalizację. Jako pierwsze do sieci włączone zostaną miejscowości Bolesław i Kanna, łącznie 211 gospodarstw. Wartość inwestycji obliczno na 10,8 mln złotych, jej realizacja ma trwać trzy lata, do 2006 roku. "Początkowo chcieliśmy starać sie o fundusze europejskie na oczyszczalnię wspólną z gminą Mędrzechów. Jednak tamtejsze władze na pierwszym planie postawiły salę gimnastyczną - mówi wójt Bolesławia Kazimierz Olearczyk. - Wstępnie nasz wniosek na oczyszczalnię i pierwszy etap kanalizacji został rozpatrzony pozytywnie, jako priorytetowy dla gminy. Ostatecznych decyzji spodziewamy się w maju". Bolesław ma szansę na dotację do 75 proc. kosztów budowy. Obecnie w gminie nie ma oczyszczalni ścieków, nie jest ona również skanalizowana. Władze przygotowały działkę pod jej budowę, mają gotową dokumentację i wymagane pozwolenia. Oczyszczalnię zaprojektowano tak, by w przyszłości mogła służyć całej gminie.Za pieniądze unijne planowana jest również budowa pierwszego etapu kanalizacji w miejscowościach Bolesław i Kanna. Łącznie powstanie tu 27 kilometrów sieci, do której przyłączonych zostanie 211 gospodarstw. Na początek kanalizacja obejmie jedną trzecią całej gminy."W kosztach budowy partycypują także mieszkańcy, mamy już podpisane umowy z nimi. Przyłączenie gospodarstwa kosztować będzie 1,2 tys. złotych. Do gospodarzy należy także wykonanie wykopu na terenie swojej posesji" - mówi wójt Olearczyk. (baja)  źródło: Dziennik Polski