Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Od 4 stycznia rozpoczęły się dwutygodniowe ferie zimowe

Od 4 stycznia rozpoczęły się dwutygodniowe ferie zimowe

Od  4 stycznia rozpoczęły się  dwutygodniowe ferie zimowe

Z uwagi na pandemię COVID-19 ferie zimowe w roku szkolnym 2020/2021 odbędą się dla wszystkich uczniów w tym samym terminie. Wypoczynek organizowany może być wyłącznie w kraju w formie półkolonii dla uczniów klas I-IV szkoły podstawowej lub klas szkoły artystycznej realizującej kształcenie ogólne w zakresie odpowiadającym klasom I-IV szkoły podstawowej oraz w formie obozów szkoleniowych dla uczniów mistrzostwa sportowego i oddziałów mistrzostwa sportowego w szkołach ogólnodostępnych.

Organizatorem wypoczynku w tych dwóch  dopuszczonych formach mogą być wyłącznie szkoły i placówki oświatowe, organy prowadzące szkoły lub placówki oraz stowarzyszeni i inne organizacje, w szczególności harcerskie, których celem statutowym jest działalność wychowawcza albo rozszerzanie i wzbogacanie form działalności dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej i innowacyjnej szkoły lub placówki. Półkolonie muszą być organizowane zgodnie z wytycznymi sanitarnymi przygotowanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektorem Sanitarnym.

Nowelizacja rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii znosi z dniem dzisiejszym tj. 5 stycznia obostrzenia dotyczące przemieszczania się dzieci i młodzieży tylko pod opieką dorosłych.

Ponieważ sytuacja epidemiologiczna wciąż nie sprzyja wyjazdom i spotkaniom z rówieśnikami na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz na profilach w mediach społecznościowych będą sukcesywnie zamieszczane propozycje ofert edukacyjnych i rozrywkowych, skierowanych do dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych przygotowane przez Telewizję Polską i Polskie Radio oraz Partnerów przy współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki.

Zachęcamy do skorzystania z proponowanej oferty.

Z uwagi na pandemię COVID-19 ferie zimowe w roku szkolnym 2020/2021 odbędą się dla wszystkich uczniów w tym samym terminie. Wypoczynek organizowany może być wyłącznie w kraju w formie półkolonii dla uczniów klas I-IV szkoły podstawowej lub klas szkoły artystycznej realizującej kształcenie ogólne w zakresie odpowiadającym klasom I-IV szkoły podstawowej oraz w formie obozów szkoleniowych dla uczniów mistrzostwa sportowego i oddziałów mistrzostwa sportowego w szkołach ogólnodostępnych. Organizatorem wypoczynku w tych dwóch  dopuszczonych formach mogą być wyłącznie szkoły i placówki oświatowe, organy prowadzące szkoły lub placówki oraz stowarzyszeni i inne organizacje, w szczególności harcerskie, których celem statutowym jest działalność wychowawcza albo rozszerzanie i wzbogacanie form działalności dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej i innowacyjnej szkoły lub placówki. Półkolonie muszą być organizowane zgodnie z wytycznymi sanitarnymi przygotowanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektorem Sanitarnym. Nowelizacja rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii znosi z dniem dzisiejszym tj. 5 stycznia obostrzenia dotyczące przemieszczania się dzieci i młodzieży tylko pod opieką dorosłych. Ponieważ sytuacja epidemiologiczna wciąż nie sprzyja wyjazdom i spotkaniom z rówieśnikami na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz na profilach w mediach społecznościowych będą sukcesywnie zamieszczane propozycje ofert edukacyjnych i rozrywkowych, skierowanych do dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych przygotowane przez Telewizję Polską i Polskie Radio oraz Partnerów przy współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Zachęcamy do skorzystania z proponowanej oferty.