Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Od 9 do 30 września głosujemy na projekty zgłoszone do 4. edycji Budżetu Obywatelskiego

Od 9 do 30 września głosujemy na projekty zgłoszone do 4. edycji Budżetu Obywatelskiego

Od 9 do 30 września głosujemy na projekty zgłoszone do 4. edycji Budżetu Obywatelskiego

Już za kilka tygodni mieszkańcy Małopolski będą mieli możliwość zagłosować na najciekawsze ich zdaniem projekty zgłoszone do 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Głosowanie potrwa od 9 do 30 września 2019 r. i będą mogli wziąć w nim udział wszyscy Małopolanie, którzy ukończyli 16 lat. Ostateczne wyniki głosowania poznamy w połowie października br., a wraz z nimi listę zadań, które w kolejnym roku zrealizuje Zarząd Województwa Małopolskiego.

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski mieszkańcy zgłosili aż 239 zadania, z czego 184 znalazło się na wstępnej liście projektów zadań dopuszczonych do głosowania.

Wśród nich jest również zadanie pn. „Powiślański kalejdoskop kulturalny”, który zakłada przeprowadzenie 14 różnorodnych przedsięwzięć o charakterze kulturalnym takich jak: koncerty, spotkania z balladą i piosenką literacką, festyny, a także wyczekiwane przez wielu mieszkańców - recitale kabaretowe.

Poszczególne wydarzenia adresowane do wszystkich mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego, bez względu na miejsce zamieszkania, odbywać się będą na terenie gmin Bolesław, Gręboszów, Mędrzechów i Olesno.

Szczegółowe informacje na temat  ww. projektu, a także pozostałych zadań, na które będzie można oddać głos, ukażą się końcem miesiąca sierpnia br.

Już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu na projekty zgłoszone do realizacji w ramach 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

To od Państwa głosów zależy, który ze zgłoszonych projektów zostanie zrealizowany. Każdy głos ma naprawdę wielkie znaczenie. Do realizacji w ramach BO WM zostaną przeznaczone te zadania, które uzyskają największą liczbę głosów, aż do wyczerpania puli środków finansowych przeznaczonych na budżet obywatelski w danym subregionie.

Każdy mieszkaniec Małopolski powyżej 16 roku życia dysponuje tylko jednym głosem, który będzie mógł oddać wyłącznie na jedno zadanie zgłoszone w ramach subregionu, w którym mieszka. Wzorem lat ubiegłych głosować  będzie można na trzy sposoby:

  1. przez Internet - najprostszy i najszybszy sposób na oddanie głosu – już 9 września na stronie https://www.bo.malopolska.pl zostanie uruchomiony specjalny panel do głosowania;
  2. na kartach do głosowania (urny będą dostępne w 26 lokalizacjach na terenie całej Małopolski m. in. w Urzędzie Gminy w Dąbrowie Tarnowskiej – Rynek 34),
  3. listownie / korespondencyjnie (przesyłając wypełnioną kartę do głosowania na adres urzędu marszałkowskiego lub jednej z jego agend zamiejscowych. W tym wypadku trzeba jednak pamiętać, że decyduje data wpływu do urzędu – nie data stempla pocztowego. Jeśli głos dotrze po 30 września, nie zostanie uznany za ważny. Na kopercie koniecznie musi znaleźć się dopisek: „Budżet Obywatelski”).

dagj/gd

Już za kilka tygodni mieszkańcy Małopolski będą mieli możliwość zagłosować na najciekawsze ich zdaniem projekty zgłoszone do 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Głosowanie potrwa od 9 do 30 września 2019 r. i będą mogli wziąć w nim udział wszyscy Małopolanie, którzy ukończyli 16 lat. Ostateczne wyniki głosowania poznamy w połowie października br., a wraz z nimi listę zadań, które w kolejnym roku zrealizuje Zarząd Województwa Małopolskiego. W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski mieszkańcy zgłosili aż 239 zadania, z czego 184 znalazło się na wstępnej liście projektów zadań dopuszczonych do głosowania. Wśród nich jest również zadanie pn. „Powiślański kalejdoskop kulturalny”, który zakłada przeprowadzenie 14 różnorodnych przedsięwzięć o charakterze kulturalnym takich jak: koncerty, spotkania z balladą i piosenką literacką, festyny, a także wyczekiwane przez wielu mieszkańców - recitale kabaretowe. Poszczególne wydarzenia adresowane do wszystkich mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego, bez względu na miejsce zamieszkania, odbywać się będą na terenie gmin Bolesław, Gręboszów, Mędrzechów i Olesno. Szczegółowe informacje na temat  ww. projektu, a także pozostałych zadań, na które będzie można oddać głos, ukażą się końcem miesiąca sierpnia br. Już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu na projekty zgłoszone do realizacji w ramach 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. To od Państwa głosów zależy, który ze zgłoszonych projektów zostanie zrealizowany. Każdy głos ma naprawdę wielkie znaczenie. Do realizacji w ramach BO WM zostaną przeznaczone te zadania, które uzyskają największą liczbę głosów, aż do wyczerpania puli środków finansowych przeznaczonych na budżet obywatelski w danym subregionie. Każdy mieszkaniec Małopolski powyżej 16 roku życia dysponuje tylko jednym głosem, który będzie mógł oddać wyłącznie na jedno zadanie zgłoszone w ramach subregionu, w którym mieszka. Wzorem lat ubiegłych głosować  będzie można na trzy sposoby: przez Internet - najprostszy i najszybszy sposób na oddanie głosu – już 9 września na stronie https://www.bo.malopolska.pl zostanie uruchomiony specjalny panel do głosowania; na kartach do głosowania (urny będą dostępne w 26 lokalizacjach na terenie całej Małopolski m. in. w Urzędzie Gminy w Dąbrowie Tarnowskiej – Rynek 34), listownie / korespondencyjnie (przesyłając wypełnioną kartę do głosowania na adres urzędu marszałkowskiego lub jednej z jego agend zamiejscowych. W tym wypadku trzeba jednak pamiętać, że decyduje data wpływu do urzędu – nie data stempla pocztowego. Jeśli głos dotrze po 30 września, nie zostanie uznany za ważny. Na kopercie koniecznie musi znaleźć się dopisek: „Budżet Obywatelski”). Pliki do pobrania Pobierz plik Lista miejsc, w których odbywać się będzie głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego poprzez wrzucenie do urny wypełnionej karty do głosowania.pdf dagj/gd