Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Od dziś obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych!

Od dziś obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych!

Od dziś obowiązek zasłaniania ust i nosa  w miejscach publicznych!

Przypominamy, że dziś wszedł w życie obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. To może być chustka, szalik czy materiałowa maseczka.

Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.

Jaka powinna być maseczka?

  • wygodna i szczelnie przylegająca;
  • posiadać zauszniki;
  • składać się z wielu warstw tkaniny;
  • pozwalać na swobodne oddychanie;
  • nadawać się do prania i suszenia.

Maseczki wielorazowe, aby zachować ich sterylność, powinniśmy prać regularnie w wysokiej temperaturze, co najmniej 60 °C.

Jednocześnie przypominamy, że kluczowe jest zachowanie bezpiecznej odległości od innych osób -2 metry.

źródło: Ministerstwo Zdrowia, https://www.gov.pl/web/zdrowie/wiadomosci

Przypominamy, że dziś wszedł w życie obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. To może być chustka, szalik czy materiałowa maseczka. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy. Jaka powinna być maseczka? wygodna i szczelnie przylegająca; posiadać zauszniki; składać się z wielu warstw tkaniny; pozwalać na swobodne oddychanie; nadawać się do prania i suszenia. Maseczki wielorazowe, aby zachować ich sterylność, powinniśmy prać regularnie w wysokiej temperaturze, co najmniej 60 °C. Jednocześnie przypominamy, że kluczowe jest zachowanie bezpiecznej odległości od innych osób -2 metry. źródło: Ministerstwo Zdrowia, https://www.gov.pl/web/zdrowie/wiadomosci