Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. „Od Niepodległości do Niepodległości” – powrót konkursu recytatorskiego po dwóch latach pandemicznej przerwy

„Od Niepodległości do Niepodległości” – powrót konkursu recytatorskiego po dwóch latach pandemicznej przerwy

„Od Niepodległości do Niepodległości” – powrót konkursu recytatorskiego po dwóch latach pandemicznej przerwy

Piękna idea niepodległości Polski, walki w jej obronie, o jej odzyskanie, o wolność z wrogiem (zaborca, okupant, ustrój totalitarny) odżyła w reaktywowanym po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią konkursie. Wrócił piękny konkurs recytatorski do Żdżar w gminie Radgoszcz.

Organizatorzy: Dąbrowski Dom Kultury, Urząd Gminy i Gminna Biblioteka w Radgoszczy oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Oleśnie podkreślali dumę z tego faktu i ogromne zadowolenie z powodu pięknej rywalizacji 22 finalistów zmagań. Konkurs odbył się 9 listopada 2022 roku w 3 kategoriach wiekowych: dla dzieci ze szkół podstawowych kl. V-VI, kl. VII-VIII i uczniów szkół ponadpodstawowych.

Komisja artystyczna w składzie: Paweł Chojnowski Dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury (Przewodniczący), Małgorzata Morawiec Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie, Alicja Błocho Kierownik Gminnej Biblioteki w Radgoszczy po wysłuchaniu prezentacji postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

w kategorii klas V-VI ze szkół podstawowych:

  • I miejsce – Karolina Kaleta (SP w Radgoszczy)
  • II miejsce ex aequo – Blanka Pietras (SP nr 1w Dąbrowie Tarnowskiej) i Szymon Burzec (SP w Radgoszczy)
  • III miejsce ex aequo – Weronika Bielat (SP w Radgoszczy), Judyta Kądzielawa (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Milena Musiał (SP w Gruszowie Wielkim)
  • wyróżnienia: Julia Koza (SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej), Wiktoria Węgiel (SP w Zarzeczu Dużym) i Maja Sternal  (SP nr 2w Dąbrowie Tarnowskiej),

w kategorii klas VII-VIII ze szkół podstawowych:

  • I miejsce – Aurelia Kilian (SP w Radgoszczy)
  • II miejsce – Tobiasz Machnik (SP w Radgoszczy)
  • III miejsce – Monika Minor (SP w Luszowicach)
  • wyróżnienie – Jakub Szczebak (SP w Gruszowie Wielkim),

w kategorii szkół ponadpodstawowych:

I miejsce – Angelika Garstka (I LO w Dąbrowie Tarnowskiej).

Piękna idea niepodległości Polski, walki w jej obronie, o jej odzyskanie, o wolność z wrogiem (zaborca, okupant, ustrój totalitarny) odżyła w reaktywowanym po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią konkursie. Wrócił piękny konkurs recytatorski do Żdżar w gminie Radgoszcz. Organizatorzy: Dąbrowski Dom Kultury, Urząd Gminy i Gminna Biblioteka w Radgoszczy oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Oleśnie podkreślali dumę z tego faktu i ogromne zadowolenie z powodu pięknej rywalizacji 22 finalistów zmagań. Konkurs odbył się 9 listopada 2022 roku w 3 kategoriach wiekowych: dla dzieci ze szkół podstawowych kl. V-VI, kl. VII-VIII i uczniów szkół ponadpodstawowych. Komisja artystyczna w składzie: Paweł Chojnowski Dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury (Przewodniczący), Małgorzata Morawiec Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie, Alicja Błocho Kierownik Gminnej Biblioteki w Radgoszczy po wysłuchaniu prezentacji postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia: w kategorii klas V-VI ze szkół podstawowych: I miejsce – Karolina Kaleta (SP w Radgoszczy) II miejsce ex aequo – Blanka Pietras (SP nr 1w Dąbrowie Tarnowskiej) i Szymon Burzec (SP w Radgoszczy) III miejsce ex aequo – Weronika Bielat (SP w Radgoszczy), Judyta Kądzielawa (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Milena Musiał (SP w Gruszowie Wielkim) wyróżnienia: Julia Koza (SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej), Wiktoria Węgiel (SP w Zarzeczu Dużym) i Maja Sternal  (SP nr 2w Dąbrowie Tarnowskiej), w kategorii klas VII-VIII ze szkół podstawowych: I miejsce – Aurelia Kilian (SP w Radgoszczy) II miejsce – Tobiasz Machnik (SP w Radgoszczy) III miejsce – Monika Minor (SP w Luszowicach) wyróżnienie – Jakub Szczebak (SP w Gruszowie Wielkim), w kategorii szkół ponadpodstawowych: I miejsce – Angelika Garstka (I LO w Dąbrowie Tarnowskiej). fot. DDK