Od zabawy do poznania dziedzictwa kulturowego Europy – kolejne środki z Unii Europejskiej przyznane
Projekt pn. „Od zabawy do poznania dziedzictwa kulturowego Europy" przygotowany przez Biuro Promocji, Rozwoju i Innowacji Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej uzyskał uznanie komitetu selekcyjnego i otrzymał dofinansowanie w kwocie ok. 24.000 zł. z Programu Komisji Europejskiej „Młodzież". Projekt skierowany jest do młodzieży w wieku 15-25 lat i ma na celu przede wszystkim przygotowywanie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym państw europejskich i rozwijanie osobowości młodych ludzi. Koordynatorem projektu jest Mariola Włodarczyk z Biura Promocji Powiatu.
W przedsięwzięciu weźmie udział 40 uczniów z Polski i Węgier. Będzie to kolejny element współpracy Powiatu dąbrowskiego z XVIII Dzielnicą Budapesztu Pestszentlorinc-Pestszentimre. Głównym partnerem planowanych działań jest Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego. Stosowna umowa z Narodową Agencją Programu „Młodzież" została już podpisana i 75 % przyznanej kwoty trafiło na konto stowarzyszenia.
Celem projektu jest lepsze poznanie i głębsze zrozumienie przez młodzież krajów europejskich Polski i Węgier różnorodności naszej wspólnej kultury europejskiej, naszego wspólnego dziedzictwa i naszych wspólnych podstawowych wartości. Podczas wymiany uczestnicy projektu będą zakwaterowani w internacie szkolnym, który będzie jednocześnie bazą „wypadową" do wizyt w terenie. Młodzież mieszkająca w internacie zostanie podzielona na grupy wielonarodowe. W ramach projektu zorganizowane zostaną warsztaty teatralne i taneczne, podczas których młodzież będzie ćwiczyła sztukę teatralną dotyczącą dziedzictwa kulturowego Europy i nauczy się ludowych tańców polskich. Osiągnięcia te zostaną przedstawione podczas spotkania ze społecznością lokalną. Młodzi ludzie zwiedzą miejsca i obiekty dziedzictwa kulturowego na Powiślu Dąbrowskim, a także w regionie. Podczas pobytu w „Malowanej Wsi", młodzież weźmie udział w warsztatach malowania zalipiańskich motywów na ceramice i kartkach pocztowych. Natomiast w Kopali Soli w Wieliczce przeprowadzone zostaną warsztaty dawnego wydobywania soli w kopalni. W czasie wymiany młodzież będzie organizować wieczory narodowe, podczas których zaprezentuje kulturę, zwyczaje i tradycje połączone z pieśniami i tańcami narodowymi a także będzie degustować narodowe potrawy. Prowadzone będą zajęcia i dyskusje poświęcone historii i kultury Polski i Węgier, a także gry i zabawy integracyjne służące zdobywaniu wiedzyo dziedzictwie kulturowym Europy i przełamaniu barier językowych. Uwieńczeniem całej wymiany będzie wykonanie pamiątkowego albumu z realizowanego projektu.
Przejdź do strony Wydziału Geodezji e-Puap
Przejdź do strony Elektroniczna Platforma
Usług Administracji Publicznej CEIDG
Przejdź do strony Centralna Ewidencja i Informacja
o Działalności Gospodarczej Przejdź do strony Dziennik Województwa
Małopolskiego Przejdź do strony Dziennik Ustaw
dziennikustaw.gov.pl Przejdź do strony Monitor Polski
monitorpolski.gov.pl Przejdź do strony Program ochrony powietrza
dla województwa małopolskiego Przejdź do strony Baza teleadresowa
podmiotów i organizacji pozarządowych realizujących
oddziaływania wobec osób stosujących przemoc w rodzinie
w Dąbrowie Tarnowskiej
ul. B. Joselewicza 5