Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Od zabawy do poznania dziedzictwa kulturowego Europy – kolejne środki z Unii Europejskiej przyznane

Od zabawy do poznania dziedzictwa kulturowego Europy – kolejne środki z Unii Europejskiej przyznane

Projekt pn. „Od zabawy do poznania dziedzictwa kulturowego Europy" przygotowany przez Biuro Promocji, Rozwoju i Innowacji Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej uzyskał uznanie komitetu selekcyjnego i otrzymał dofinansowanie w kwocie ok. 24.000 zł. z Programu Komisji Europejskiej „Młodzież". Projekt skierowany jest do młodzieży w wieku 15-25 lat i ma na celu przede wszystkim przygotowywanie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym państw europejskich i rozwijanie osobowości młodych ludzi. Koordynatorem projektu jest Mariola Włodarczyk z Biura Promocji Powiatu.

W przedsięwzięciu weźmie udział 40 uczniów z Polski i Węgier. Będzie to kolejny element współpracy Powiatu dąbrowskiego z XVIII Dzielnicą Budapesztu Pestszentlorinc-Pestszentimre. Głównym partnerem planowanych działań jest Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego. Stosowna umowa z Narodową Agencją Programu „Młodzież" została już podpisana i 75 % przyznanej kwoty trafiło na konto stowarzyszenia.

Celem projektu jest lepsze poznanie i głębsze zrozumienie przez młodzież krajów europejskich Polski i Węgier różnorodności naszej wspólnej kultury europejskiej, naszego wspólnego dziedzictwa i naszych wspólnych podstawowych wartości. Podczas wymiany uczestnicy projektu będą zakwaterowani w internacie szkolnym, który będzie jednocześnie bazą „wypadową" do wizyt w terenie. Młodzież mieszkająca w internacie zostanie podzielona na grupy wielonarodowe. W ramach projektu zorganizowane zostaną warsztaty teatralne i taneczne, podczas których młodzież będzie ćwiczyła sztukę teatralną dotyczącą dziedzictwa kulturowego Europy i nauczy się ludowych tańców polskich. Osiągnięcia te zostaną przedstawione podczas spotkania ze społecznością lokalną. Młodzi ludzie zwiedzą miejsca i obiekty dziedzictwa kulturowego na Powiślu Dąbrowskim, a także w regionie. Podczas pobytu w „Malowanej Wsi", młodzież weźmie udział w warsztatach malowania zalipiańskich motywów na ceramice i kartkach pocztowych. Natomiast w Kopali Soli w Wieliczce przeprowadzone zostaną warsztaty dawnego wydobywania soli w kopalni. W czasie wymiany młodzież będzie organizować wieczory narodowe, podczas których zaprezentuje kulturę, zwyczaje i tradycje połączone z pieśniami i tańcami narodowymi a także będzie degustować narodowe potrawy. Prowadzone będą zajęcia i dyskusje poświęcone historii i kultury Polski i Węgier, a także gry i zabawy integracyjne służące zdobywaniu wiedzyo dziedzictwie kulturowym Europy i przełamaniu barier językowych. Uwieńczeniem całej wymiany będzie wykonanie pamiątkowego albumu z realizowanego projektu.

Projekt pn. „Od zabawy do poznania dziedzictwa kulturowego Europy" przygotowany przez Biuro Promocji, Rozwoju i Innowacji Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej uzyskał uznanie komitetu selekcyjnego i otrzymał dofinansowanie w kwocie ok. 24.000 zł. z Programu Komisji Europejskiej „Młodzież". Projekt skierowany jest do młodzieży w wieku 15-25 lat i ma na celu przede wszystkim przygotowywanie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym państw europejskich i rozwijanie osobowości młodych ludzi. Koordynatorem projektu jest Mariola Włodarczyk z Biura Promocji Powiatu. W przedsięwzięciu weźmie udział 40 uczniów z Polski i Węgier. Będzie to kolejny element współpracy Powiatu dąbrowskiego z XVIII Dzielnicą Budapesztu Pestszentlorinc-Pestszentimre. Głównym partnerem planowanych działań jest Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego. Stosowna umowa z Narodową Agencją Programu „Młodzież" została już podpisana i 75 % przyznanej kwoty trafiło na konto stowarzyszenia. Celem projektu jest lepsze poznanie i głębsze zrozumienie przez młodzież krajów europejskich Polski i Węgier różnorodności naszej wspólnej kultury europejskiej, naszego wspólnego dziedzictwa i naszych wspólnych podstawowych wartości. Podczas wymiany uczestnicy projektu będą zakwaterowani w internacie szkolnym, który będzie jednocześnie bazą „wypadową" do wizyt w terenie. Młodzież mieszkająca w internacie zostanie podzielona na grupy wielonarodowe. W ramach projektu zorganizowane zostaną warsztaty teatralne i taneczne, podczas których młodzież będzie ćwiczyła sztukę teatralną dotyczącą dziedzictwa kulturowego Europy i nauczy się ludowych tańców polskich. Osiągnięcia te zostaną przedstawione podczas spotkania ze społecznością lokalną. Młodzi ludzie zwiedzą miejsca i obiekty dziedzictwa kulturowego na Powiślu Dąbrowskim, a także w regionie. Podczas pobytu w „Malowanej Wsi", młodzież weźmie udział w warsztatach malowania zalipiańskich motywów na ceramice i kartkach pocztowych. Natomiast w Kopali Soli w Wieliczce przeprowadzone zostaną warsztaty dawnego wydobywania soli w kopalni. W czasie wymiany młodzież będzie organizować wieczory narodowe, podczas których zaprezentuje kulturę, zwyczaje i tradycje połączone z pieśniami i tańcami narodowymi a także będzie degustować narodowe potrawy. Prowadzone będą zajęcia i dyskusje poświęcone historii i kultury Polski i Węgier, a także gry i zabawy integracyjne służące zdobywaniu wiedzyo dziedzictwie kulturowym Europy i przełamaniu barier językowych. Uwieńczeniem całej wymiany będzie wykonanie pamiątkowego albumu z realizowanego projektu.