Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. „Od ziarenka do bochenka” w Domu Chleba w Gruszowie Wielkim

„Od ziarenka do bochenka” w Domu Chleba w Gruszowie Wielkim

„Od ziarenka do bochenka” w Domu Chleba w Gruszowie Wielkim

Wczoraj w Domu Chleba w Gruszowie Wielkim odbyły się kolejne warsztaty, połączone z piknikiem rodzinnym. Uczestnicy odbyli wyjątkowe spotkanie z tradycją, poznali tajniki wypieku chleba i pod okiem Janiny Sokołowskiej oraz Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Gruszowie Wielkim przygotowały i piekły pyszne „blachorze”, które potem wszyscy ze smakiem degustowali. Poznali również dawne maszyny rolnicze i tradycyjne wyposażenia gospodarstwa domowego.

Zagrodę edukacyjną, która działa pod hasłem „Od ziarenka do bochenka”, podczas trwających warsztatów odwiedził Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek.

Chleb Państwa Janiny i Andrzeja Sokołowskich w Gruszowie Wielkim jest produktem wpisanym na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Za jego wyjątkowy smak zostali docenieni w różnych konkursach. Każdy, kto chce zasmakować tego pysznego tradycyjnego chleba, może odwiedzić ich gospodarstwo agroturystyczne.

Dom Chleba zaprasza szkoły i grupy zorganizowane na zajęcia edukacyjne, które są doskonałą okazją urozmaicenia procesu kształcenia. Do dyspozycji zwiedzających jest również plac zabaw.Wczoraj w Domu Chleba w Gruszowie Wielkim odbyły się kolejne warsztaty, połączone z piknikiem rodzinnym. Uczestnicy odbyli wyjątkowe spotkanie z tradycją, poznali tajniki wypieku chleba i pod okiem Janiny Sokołowskiej oraz Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Gruszowie Wielkim przygotowały i piekły pyszne „blachorze”, które potem wszyscy ze smakiem degustowali. Poznali również dawne maszyny rolnicze i tradycyjne wyposażenia gospodarstwa domowego. Zagrodę edukacyjną, która działa pod hasłem „Od ziarenka do bochenka”, podczas trwających warsztatów odwiedził Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek. Chleb Państwa Janiny i Andrzeja Sokołowskich w Gruszowie Wielkim jest produktem wpisanym na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Za jego wyjątkowy smak zostali docenieni w różnych konkursach. Każdy, kto chce zasmakować tego pysznego tradycyjnego chleba, może odwiedzić ich gospodarstwo agroturystyczne. Dom Chleba zaprasza szkoły i grupy zorganizowane na zajęcia edukacyjne, które są doskonałą okazją urozmaicenia procesu kształcenia. Do dyspozycji zwiedzających jest również plac zabaw.