Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Odblaskowy Happening w PSP w Nieczajnie Górnej

Odblaskowy Happening w PSP w Nieczajnie Górnej

Odblaskowy Happening w PSP w Nieczajnie Górnej

Publiczna Szkoła Podstawowa im Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki w Nieczajnie Górnej uczestniczy w Małopolskim Konkursie „Odblaskowa szkoła", którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w drodze do i ze szkoły. Ponadto zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe.

Organizatorem konkursu jest: Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki i Małopolski Urząd Marszałkowski.

W związku z przystąpieniem do konkursu szkoła nawiązała współpracę z Powiatową Komendą Policji w Dąbrowie Tarnowskiej oraz lokalnymi organizacjami tj. Stowarzyszeniem Kobiet Wsi Nieczajna, Ochotniczą Strażą Pożarna, a także Parafią Rzymsko - Katolicką w Nieczajnie Górnej i zachęciła do wspólnych działań na rzecz VIII edycji małopolskiego konkursu „ODBLASKOWA SZKOŁA".

W miesiącu wrześniu i październiku br. placówka przygotowała bogaty kalendarz imprez realizowany przez koordynatora Renatę Sojka, którą wspomagają wychowawcy klas I-VII.

Spod szkoły wyruszył odblaskowy pochód, w którym wzięli udział uczniowie klas I-VII wraz z wychowawcami. Uczniowie przez kila dni przygotowywali się do tego wydarzenia przygotowując hasła, plakaty i transparenty. Placówka przygotowała na to wydarzenie odblaskowy baner promujący odblaskową szkołę, który zawiśnie na murach szkoły.

Odblaskowy korowód poruszający się ulicą wsi zwracał uwagę przejeżdżających kierowców i budził zachwyt mieszkańców. Podczas marszu uczniowie skandowali hasła zachęcające do noszenia odblasków.

Obok Domu Ludowego gdzie znajduje się remiza Ochotniczej Straży Pożarnej na „odblaskowych uczniów" czekali lokalni strażacy, którzy zaprosili ich do swojej strażnicy. Komendant OSP pan Zbigniew Pikul opowiedział uczniom czym zajmuje się ochotnicza straż. Pokazał im strażacki samochód, sprzęt gaśniczy, ubiory strażaków oraz wyposażenie strażnicy.

Wyrażamy przekonanie, że podejmowane działania przez szkołę przyczyniły się do promocji idei konkursu „Odblaskowej szkoły", a noszenie przez uczniów odblasków o zmroku stanie się nie ustawowym, a świadomym ich obowiązkiem.

RS/Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej/mags

Publiczna Szkoła Podstawowa im Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki w Nieczajnie Górnej uczestniczy w Małopolskim Konkursie „Odblaskowa szkoła", którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w drodze do i ze szkoły. Ponadto zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Akcja ma formę konkursu promującego najbardziej aktywne szkoły podstawowe i społeczności lokalne, realizujące ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe. Organizatorem konkursu jest: Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki i Małopolski Urząd Marszałkowski. W związku z przystąpieniem do konkursu szkoła nawiązała współpracę z Powiatową Komendą Policji w Dąbrowie Tarnowskiej oraz lokalnymi organizacjami tj. Stowarzyszeniem Kobiet Wsi Nieczajna, Ochotniczą Strażą Pożarna, a także Parafią Rzymsko - Katolicką w Nieczajnie Górnej i zachęciła do wspólnych działań na rzecz VIII edycji małopolskiego konkursu „ODBLASKOWA SZKOŁA". W miesiącu wrześniu i październiku br. placówka przygotowała bogaty kalendarz imprez realizowany przez koordynatora Renatę Sojka, którą wspomagają wychowawcy klas I-VII. Spod szkoły wyruszył odblaskowy pochód, w którym wzięli udział uczniowie klas I-VII wraz z wychowawcami. Uczniowie przez kila dni przygotowywali się do tego wydarzenia przygotowując hasła, plakaty i transparenty. Placówka przygotowała na to wydarzenie odblaskowy baner promujący odblaskową szkołę, który zawiśnie na murach szkoły. Odblaskowy korowód poruszający się ulicą wsi zwracał uwagę przejeżdżających kierowców i budził zachwyt mieszkańców. Podczas marszu uczniowie skandowali hasła zachęcające do noszenia odblasków. Obok Domu Ludowego gdzie znajduje się remiza Ochotniczej Straży Pożarnej na „odblaskowych uczniów" czekali lokalni strażacy, którzy zaprosili ich do swojej strażnicy. Komendant OSP pan Zbigniew Pikul opowiedział uczniom czym zajmuje się ochotnicza straż. Pokazał im strażacki samochód, sprzęt gaśniczy, ubiory strażaków oraz wyposażenie strażnicy. Wyrażamy przekonanie, że podejmowane działania przez szkołę przyczyniły się do promocji idei konkursu „Odblaskowej szkoły", a noszenie przez uczniów odblasków o zmroku stanie się nie ustawowym, a świadomym ich obowiązkiem. RS/Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej/mags