Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Odbudowy dróg zniszczonych w czasie powodzi

Odbudowy dróg zniszczonych w czasie powodzi

Odbudowy dróg zniszczonych w czasie powodzi

  Na terenie Powiatu Dąbrowskiego trwa odbudowa dróg zniszczonych w wyniku powodzi jakie miały miejsce w naszym regionie w latach poprzednich. Inwestycje te prowadzone są dzięki uzyskanej w lutym bieżącego roku promesie z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w wysokości 6 mln zł. Była to jedna z najwyższych promes przyznawanych samorządom w województwie małopolskim.

  Inwestycje prowadzone są na następujących drogach:

- 1302K Ujście Jezuickie – Borusowa w miejscowości Ujście Jezuickie, Biskupice, Zawierzbie, Karsy, Borusowa,

- 1307K Swarzów – Mędrzechów – Delastowice w miejscowości Swarzów, Mędrzechów, Delastowice,

- 1320K Gruszów Wielki – Smęgorzów w miejscowości Gruszów Mały, Gruszów Wielki, Smęgorzów w km 0+000-2+200.

  Po przeprowadzonych postępowaniach przetargowych łączna wartość tych zadań wynosi 7,9 mln zł. Dotacja z budżetu państwa to 5,8 mln zł. Udział własny samorządu powiatowego wynosi 2,1 mln zł. 

  Na terenie Powiatu Dąbrowskiego trwa odbudowa dróg zniszczonych w wyniku powodzi jakie miały miejsce w naszym regionie w latach poprzednich. Inwestycje te prowadzone są dzięki uzyskanej w lutym bieżącego roku promesie z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w wysokości 6 mln zł. Była to jedna z najwyższych promes przyznawanych samorządom w województwie małopolskim.   Inwestycje prowadzone są na następujących drogach: - 1302K Ujście Jezuickie – Borusowa w miejscowości Ujście Jezuickie, Biskupice, Zawierzbie, Karsy, Borusowa, - 1307K Swarzów – Mędrzechów – Delastowice w miejscowości Swarzów, Mędrzechów, Delastowice, - 1320K Gruszów Wielki – Smęgorzów w miejscowości Gruszów Mały, Gruszów Wielki, Smęgorzów w km 0+000-2+200.   Po przeprowadzonych postępowaniach przetargowych łączna wartość tych zadań wynosi 7,9 mln zł. Dotacja z budżetu państwa to 5,8 mln zł. Udział własny samorządu powiatowego wynosi 2,1 mln zł.