Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Oddaj krew potrzebującym – zapraszamy na akcję krwiodawstwa!

Oddaj krew potrzebującym – zapraszamy na akcję krwiodawstwa!

Oddaj krew potrzebującym – zapraszamy na akcję krwiodawstwa!

Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej serdecznie zaprasza wszystkich pełnoletnich mieszkańców powiatu w wieku 18-65 lat, o dobrym stanie zdrowia, którzy w ostatnim czasie nie podróżowali do innych krajów oraz nie są objęci kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym do udziału w akcji honorowego oddawania krwi. Akcja zostanie zorganizowana w naszym urzędzie przy współpracy z Terenowym Oddziałem Rejonowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Tarnowie we wtorek 16 czerwca 2020 r. w godz. 8:00 – 12:00 (sala narad – parter).

Krew to najcenniejszy lek, którego nie można niczym zastąpić, ani go sztucznie wyprodukować. Oddanie krwi nic nie kosztuje, a może uratować zdrowie lub życie drugiego człowieka, dlatego trzeba się nią dzielić. Krew i jej składniki ofiarowane przez krwiodawców podawane są głównie pacjentom z chorobami nowotworami, w trakcie i po chemioterapii, pacjentom wymagającym transplantacji, zabiegów kardiochirurgicznych, operacyjnych, osobom u których występują braki krwi i jej składników, zaburzenia krzepnięcia, osobom po oparzeniach i urazach oraz tym, którzy ulegli wypadkowi.

Każdy z nas, kto nie ma przeciwskazań zdrowotnych, powinien rozważyć oddanie krwi, bo nigdy nie wiemy, kiedy nam – dawcom i naszym bliskim ta krew może być potrzebna.

Oddawanie krwi jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Przed pobraniem odbywa się badanie lekarskie, a krew pobierana jest przy użyciu jednorazowego sprzętu, w związku z czym, nie grozi zakażeniem czynnikami chorobotwórczymi. Ponadto Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wdrożyły procedury polegające na wstępnej kwalifikacji dawców i kandydatów na dawców krwi, która uwzględnia, m.in. wywiad w celu ustalenia, czy dawca mógł mieć kontakt z osobami zakażonymi.

Gorąco zachęcamy, żeby włączyć się do organizowanej w naszym urzędzie akcji krwiodawstwa! Pamiętajmy, że nasza krew jest niezwykle cennym darem, który może uratować życie.

Koniecznie przeczytaj:

Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej serdecznie zaprasza wszystkich pełnoletnich mieszkańców powiatu w wieku 18-65 lat, o dobrym stanie zdrowia, którzy w ostatnim czasie nie podróżowali do innych krajów oraz nie są objęci kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym do udziału w akcji honorowego oddawania krwi. Akcja zostanie zorganizowana w naszym urzędzie przy współpracy z Terenowym Oddziałem Rejonowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Tarnowie we wtorek 16 czerwca 2020 r. w godz. 8:00 – 12:00 (sala narad – parter). Krew to najcenniejszy lek, którego nie można niczym zastąpić, ani go sztucznie wyprodukować. Oddanie krwi nic nie kosztuje, a może uratować zdrowie lub życie drugiego człowieka, dlatego trzeba się nią dzielić. Krew i jej składniki ofiarowane przez krwiodawców podawane są głównie pacjentom z chorobami nowotworami, w trakcie i po chemioterapii, pacjentom wymagającym transplantacji, zabiegów kardiochirurgicznych, operacyjnych, osobom u których występują braki krwi i jej składników, zaburzenia krzepnięcia, osobom po oparzeniach i urazach oraz tym, którzy ulegli wypadkowi. Każdy z nas, kto nie ma przeciwskazań zdrowotnych, powinien rozważyć oddanie krwi, bo nigdy nie wiemy, kiedy nam – dawcom i naszym bliskim ta krew może być potrzebna. Oddawanie krwi jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Przed pobraniem odbywa się badanie lekarskie, a krew pobierana jest przy użyciu jednorazowego sprzętu, w związku z czym, nie grozi zakażeniem czynnikami chorobotwórczymi. Ponadto Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wdrożyły procedury polegające na wstępnej kwalifikacji dawców i kandydatów na dawców krwi, która uwzględnia, m.in. wywiad w celu ustalenia, czy dawca mógł mieć kontakt z osobami zakażonymi. Gorąco zachęcamy, żeby włączyć się do organizowanej w naszym urzędzie akcji krwiodawstwa! Pamiętajmy, że nasza krew jest niezwykle cennym darem, który może uratować życie. Koniecznie przeczytaj: Krwiodawstwo w pytaniach i odpowiedziach Korzyści z HDK