Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Odmalują szlaki w regionie

Odmalują szlaki w regionie

Szykuje się rewolucja turystyczna w regionie. Marszałek Małopolski Janusz Sepioł dofinansował tarnowskie PTTK. 10 tysięcy złotych ma posłużyć do renowacji dotychczasowych i wytyczania zupełnie nowych szlaków. Wbrew pozorom za te pieniądze uda się zrobić sporo, prace już ruszają.

Odnawiane będą ścieżki piesze nizinne, górskie i rowerowe: z Żabna do Szczucina, z Dębna do Biadolin, z Ostrowa na Dwudniaki, z Burzyna na Brzankę, z Siedlisk do Lichwina oraz z Gromnika do Brzozowej. Nowe szlaki powstaną na trasie Tarnów – Dąbrowa Tarnowska oraz Kłokowa – Zalasowa – wylicza Bolesław Stecz z Towarzystwa. W sumie działacze PTTK zamierzają odnowić 24 km szlaków i wytyczyć 52 km nowych. Pieniądze zostaną przeznaczone nie tylko na prace w terenie. Zapłacić trzeba także za dokumentację i opracowanie map.

Źródło: Radio MAKS

Szykuje się rewolucja turystyczna w regionie. Marszałek Małopolski Janusz Sepioł dofinansował tarnowskie PTTK. 10 tysięcy złotych ma posłużyć do renowacji dotychczasowych i wytyczania zupełnie nowych szlaków. Wbrew pozorom za te pieniądze uda się zrobić sporo, prace już ruszają. Odnawiane będą ścieżki piesze nizinne, górskie i rowerowe: z Żabna do Szczucina, z Dębna do Biadolin, z Ostrowa na Dwudniaki, z Burzyna na Brzankę, z Siedlisk do Lichwina oraz z Gromnika do Brzozowej. Nowe szlaki powstaną na trasie Tarnów – Dąbrowa Tarnowska oraz Kłokowa – Zalasowa – wylicza Bolesław Stecz z Towarzystwa. W sumie działacze PTTK zamierzają odnowić 24 km szlaków i wytyczyć 52 km nowych. Pieniądze zostaną przeznaczone nie tylko na prace w terenie. Zapłacić trzeba także za dokumentację i opracowanie map. Źródło: Radio MAKS