1. Odnowiono mostek na kanale wodnym w breńskim parku

Odnowiono mostek na kanale wodnym w breńskim parku

Zakończył się już remont drewnianego mostka na kanale wodnym w zespole dworsko-parkowym w Brniu. Spacerowicze znów mogą z niego korzystać. Cały kompleks parkowy jest doskonałym miejscem na spacery, a biały mostek jest wyjątkową ozdobą tego miejsca. Łączy park z zabytkowym dworem Konopków, a także Stanicą Turystyczną. Bez wątpienia jest atrakcją, która przyciąga zarówno okolicznych mieszkańców, jak i turystów. Mostek zachowuje cechy pierwowzoru z przełomu XIX i XX wieku. Jest to jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów w naszym regionie. Często utrwalany jest na fotografiach w różnych porach roku. Szczególnie chętnie wybierany jest na sesje ślubne przez młode pary.   Zbudowany jest z bali dębowych, które zamocowane są na fundamentowych ławach, a ciężar całej konstrukcji waży kilkanaście ton. Niestety, woda, a także warunki atmosferyczne powodują, że jego drewniane elementy niszczeją. Prace konserwacyjne były niezbędne, aby uniknąć jego dalszej degradacji. Na przyszły rok zaplanowano kolejne prace renowacyjne w zespole dworsko-parkowym w Brniu. Stan przed remontem (sierpień 2020 r.) Mostek po remoncie (październik 2020 r.)