1. Odsłonięcie tablicy w Centrum Polonii w Brniu, ku czci żołnierzy gen. Józefa Hallera

Wystapił również wokalista z tarnowskiego Pałacu Młodzieży – Daniel Pochroń.

W dniu 10 listopada br. w Centrum Polonii Ośrodek Turystyki, Rekreacji w Brniu, odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej żołnierzom Polonii Amerykańskiej, którzy w armii „Błękitnej” we Francji i armii gen. Józefa Hallera w Polsce walczyli o wolność i niepodległość Polski w latach 1918-1920, oraz żołnierzom polskim walczących na frontach II Wojny Światowej. Na uroczyste spotkanie przybyli: Zofia Bałazy, przedstawicielka Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w USA, oraz Stefan Michał Dembowski z USA, fundator nagród dla uczniów ze szkół w Dąbrowie Tarnowskiej, nominowany w tym roku do nagrody „Laur Dębowy Powiatu Dąbrowskiego” w kategorii Mecenat Kultury. Obecny był również przedstawiciel kombatantów - Przewodniczący Koła Światowego Związku Żołnierzy AK w Dąbrowie Tarnowskiej - Józef Jaworski.   Z ramienia Samorządu Powiatu Dąbrowskiego zaproszenie przyjęli: Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Robert Kądzielawa.  Obecny był również Sekretarz Powiatu Zdzisław Kogut, Komendant Państwowej Straży Pożarnej Adam Rzemiński oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych i powiatowych jednostek organizacyjnych.   Zebrani wysłuchali programu artystycznego w wykonaniu uczniów ZSP w Brniu z klas: I Tech. Budowlanego, III Tech. Inż.Środ. i Meliracji oraz III i IV Tech. Budowlanego. Wystapił również wokalista z tarnowskiego Pałacu Młodzieży – Daniel Pochroń.   Goście mogli zobaczyć oryginalny mundur hallerczyka oraz jeden ze sztandarów Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w USA.