Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Odwiedź Zagrodę Edukacyjną „u Trójniaków”

Odwiedź Zagrodę Edukacyjną „u Trójniaków”

Odwiedź Zagrodę Edukacyjną „u Trójniaków”

Zagroda „u Trójniaków" w Zalipiu – to zagroda edukacyjna, która wraz z nadejściem wiosny (od 1 marca) ponownie uruchamia swoją aktywność i czeka na gości.

Zagroda, ma bardzo ciekawy program edukacyjny skierowany do grup oraz osób indywidualnych. Głównym jej celem jest pokazanie całego procesu wypieku chleba oraz poznanie poszczególnych etapów, który prowadzi do jego powstania. Zachęcamy do jej odwiedzenia!

Zapoznają z tym gospodarze, którzy ciekawie opowiadają jak dawnej wyglądało codzienne życie na wsi. Atrakcją będzie przygotowanie ciasta i wypieku placków na blasze tzw. proziaków. W gospodarstwie jest tradycyjny piec chlebowy z cegły szamotowej opalany drewnem, jest ekspozycja sprzętów, naczyń i innych elementów gospodarstwa domowego sprzed ponad stu lat. Wszystko to można zobaczyć w zaaranżowanej stodole oraz inne atrakcje jak chociażby naturalnej wielkości szopka Bożonarodzeniowa wykonana ze sklejki i ozdobiona zalipiańskimi motywami kwiatowymi.

Można również zakupić pamiątki – malowane motywami kwiatów zalipiańskich drewniane drobiazgi do domu (kwiaty, serwetniki, szopki, baranki, itp.).

Zapraszamy już dziś, szkoły, grupy turystów i wszystkich zainteresowanych poznaniem malowniczego Zalipia. W zagrodzie, po wcześniejszym ustaleniu, mozna zorganizować ognisko z pieczeniem kiełbasek czy ziemniaków, domowy kompot oraz sezonowe owoce.

www.zagrodatrojniakow.pl/ Zalipie 3, 33-263 Zalipie Telefon: 14 641 26 50

mags

Zagroda „u Trójniaków" w Zalipiu – to zagroda edukacyjna, która wraz z nadejściem wiosny (od 1 marca) ponownie uruchamia swoją aktywność i czeka na gości. Zagroda, ma bardzo ciekawy program edukacyjny skierowany do grup oraz osób indywidualnych. Głównym jej celem jest pokazanie całego procesu wypieku chleba oraz poznanie poszczególnych etapów, który prowadzi do jego powstania. Zachęcamy do jej odwiedzenia! Zapoznają z tym gospodarze, którzy ciekawie opowiadają jak dawnej wyglądało codzienne życie na wsi. Atrakcją będzie przygotowanie ciasta i wypieku placków na blasze tzw. proziaków. W gospodarstwie jest tradycyjny piec chlebowy z cegły szamotowej opalany drewnem, jest ekspozycja sprzętów, naczyń i innych elementów gospodarstwa domowego sprzed ponad stu lat. Wszystko to można zobaczyć w zaaranżowanej stodole oraz inne atrakcje jak chociażby naturalnej wielkości szopka Bożonarodzeniowa wykonana ze sklejki i ozdobiona zalipiańskimi motywami kwiatowymi. Można również zakupić pamiątki – malowane motywami kwiatów zalipiańskich drewniane drobiazgi do domu (kwiaty, serwetniki, szopki, baranki, itp.). Zapraszamy już dziś, szkoły, grupy turystów i wszystkich zainteresowanych poznaniem malowniczego Zalipia. W zagrodzie, po wcześniejszym ustaleniu, mozna zorganizować ognisko z pieczeniem kiełbasek czy ziemniaków, domowy kompot oraz sezonowe owoce. www.zagrodatrojniakow.pl/ Zalipie 3, 33-263 Zalipie Telefon: 14 641 26 50 mags