Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Odznaczenie dla zawodowej rodziny zastępczej

Odznaczenie dla zawodowej rodziny zastępczej

Odznaczenie dla zawodowej rodziny zastępczej

Podczas uroczystej Gali Rodzicielstwa Zastępczego, która odbyła się 18 maja 2022 roku w Kopalni Soli w Wieliczce zawodowa rodzina zastępcza z terenu Powiatu Dąbrowskiego Państwo Marta i Waldemar Szlosek zostali uhonorowani Odznaką Meritis pro Familia. Odznaka ta jest zaszczytnym, honorowym wyróżnieniem przyznawanym przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej osobom fizycznym, a także organizacjom oraz instytucjom za zasługi w zakresie promowania postaw prorodzinnych i patriotycznych.

Ponadto Samorząd Województwa Małopolskiego w uznaniu za całokształt pracy pełnionej na rzecz rodziny oraz szczególne zaangażowanie w zapewnienie dzieciom jak najlepszych warunków rozwoju przyznał Państwu Szloskom Nagrodę Polonia Minor, dziękując tym samym za nieoceniony wkład w życie społeczne Małopolan.

Gala Rodzicielstwa Zastępczego stanowiła zwieńczenie obchodów Małopolskiego Kongresu Rodzinnej Pieczy Zastępczej. Swoją obecnością na Gali zaszczycili organizatorów
i zaproszonych gości Premier RP Mateusz Morawiecki, Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, Przewodnicząca Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Urszula Rusecka, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka, Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz, Przewodnicząca Komisji Polityki Prorodzinnej i Społecznej Sejmiku Województwa Małopolskiego Marta Mordarska, przedstawiciele samorządów powiatowych z terenu Małopolski. Powiat Dąbrowski reprezentowali Krzysztof Bryk Wicestarosta Dąbrowski oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej Agnieszka Anioł-Głuszek.

Państwu Marcie i Waldemarowi Szloskom składamy serdeczne gratulacje, dziękując jednocześnie za pełne zaangażowanie w pracę na rzecz dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej. Życzymy aby wdzięczność i uśmiech Wychowanków dawały wiele siły do podejmowania codziennego wysiłku w tworzeniu im rodzinnych warunków życia.

PCPR w Dąbrowie Tarnowskiej

Podczas uroczystej Gali Rodzicielstwa Zastępczego, która odbyła się 18 maja 2022 roku w Kopalni Soli w Wieliczce zawodowa rodzina zastępcza z terenu Powiatu Dąbrowskiego Państwo Marta i Waldemar Szlosek zostali uhonorowani Odznaką Meritis pro Familia. Odznaka ta jest zaszczytnym, honorowym wyróżnieniem przyznawanym przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej osobom fizycznym, a także organizacjom oraz instytucjom za zasługi w zakresie promowania postaw prorodzinnych i patriotycznych. Ponadto Samorząd Województwa Małopolskiego w uznaniu za całokształt pracy pełnionej na rzecz rodziny oraz szczególne zaangażowanie w zapewnienie dzieciom jak najlepszych warunków rozwoju przyznał Państwu Szloskom Nagrodę Polonia Minor, dziękując tym samym za nieoceniony wkład w życie społeczne Małopolan. Gala Rodzicielstwa Zastępczego stanowiła zwieńczenie obchodów Małopolskiego Kongresu Rodzinnej Pieczy Zastępczej. Swoją obecnością na Gali zaszczycili organizatorów i zaproszonych gości Premier RP Mateusz Morawiecki, Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, Przewodnicząca Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Urszula Rusecka, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka, Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz, Przewodnicząca Komisji Polityki Prorodzinnej i Społecznej Sejmiku Województwa Małopolskiego Marta Mordarska, przedstawiciele samorządów powiatowych z terenu Małopolski. Powiat Dąbrowski reprezentowali Krzysztof Bryk Wicestarosta Dąbrowski oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej Agnieszka Anioł-Głuszek. Państwu Marcie i Waldemarowi Szloskom składamy serdeczne gratulacje, dziękując jednocześnie za pełne zaangażowanie w pracę na rzecz dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej. Życzymy aby wdzięczność i uśmiech Wychowanków dawały wiele siły do podejmowania codziennego wysiłku w tworzeniu im rodzinnych warunków życia. PCPR w Dąbrowie Tarnowskiej