Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Odznaczenie prezydenta RP za pracę z chorymi

Odznaczenie prezydenta RP za pracę z chorymi

Pięcioro pracowników dąbrowskiego Szpitala Powiatowego uhonorowano Krzyżami Zasługi, nadanymi przez prezydenta RP. Okazją do wyróżnienia jest 35-lecie istnienia placówki. Od jubileuszowych obchodów minęło już wprawdzie sporo czasu, ale odznaczenia wręczono właśnie teraz. Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi odebrali Barbara Dziedzic, Krzysztof Laskowicz, Zofia Małek, Krystyna Zych i Ireneusz Kotela. 

Barbara Dziedzic (Brązowy Krzyż Zasługi) w Zespole Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej pracuje od 1982 roku. Jest starszym technikiem fizjoterapii. Obowiązki pracownika łączy z aktywną działalnością związkową.

Doktor Krzysztof Laskowicz (Brązowy Krzyż Zasługi) był w latach 1995-1999 dyrektorem ZOZ. Specjalista z zakresu radiodiagnostyki i chorób płuc. Długoletni zastępca, a następnie ordynator oddziału. Wcześniej kierował terenową stacją Sanepidu.

Zofia Małek (Srebrny Krzyż Zasługi). W dąbrowskim ZOZ pracuje od roku 1966. Pięć lat później przejęła obowiązki oddziałowej bloku operacyjnego i pełni je do dziś. W uzasadnieniu wniosku o odznaczenie, podniesiono m. in. udział w wyszkoleniu wielu instrumentariuszek i pielęgniarek anestezjologicznych.

Uhonorowana Srebrnym Krzyżem Zasługi Krystyna Zych jest współzałożycielką Związku Zawodowego Pracowników Służby Zdrowia ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej, a od trzech kadencji przewodnicząca związkowej organizacji międzyzakładowej. Znana nie tylko z pracy dla szpitala, ale i działalności społecznej. Jest m.in. członkiem Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju, Ochrony Zdrowia i Edukacji Medycznej Powiatu Dąbrowskiego oraz wiceprezesem Związku Dąbrowiaków. Od pięciu kadencji pełni także funkcję ławnika sądowego.

Ireneusz Kotela (Srebrny Krzyż Zasługi) jest doktorem nauk medycznych, specjalistą w dziedzinie ortopedii i traumatologii. Od 6 lat kieruje oddziałem chirurgii urazowo-ortopedycznej. Autor wielu publikacji zamieszczanych w czasopismach medycznych i referatów na zjazdach i sympozjach naukowych. Założyciel Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ortopedii i Rehabilitacji Powiśla Dąbrowskiego ,Sprawność".

Odznaczenia, w imieniu prezydenta RP, wręczyli starosta dąbrowski Krzysztof Kaczmarski i przewodniczący Rady Powiatu Dąbrowskiego Andrzej Kita.(dnie) 

Źródło: Gazeta Krakowska

Pięcioro pracowników dąbrowskiego Szpitala Powiatowego uhonorowano Krzyżami Zasługi, nadanymi przez prezydenta RP. Okazją do wyróżnienia jest 35-lecie istnienia placówki. Od jubileuszowych obchodów minęło już wprawdzie sporo czasu, ale odznaczenia wręczono właśnie teraz. Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi odebrali Barbara Dziedzic, Krzysztof Laskowicz, Zofia Małek, Krystyna Zych i Ireneusz Kotela.  Barbara Dziedzic (Brązowy Krzyż Zasługi) w Zespole Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej pracuje od 1982 roku. Jest starszym technikiem fizjoterapii. Obowiązki pracownika łączy z aktywną działalnością związkową. Doktor Krzysztof Laskowicz (Brązowy Krzyż Zasługi) był w latach 1995-1999 dyrektorem ZOZ. Specjalista z zakresu radiodiagnostyki i chorób płuc. Długoletni zastępca, a następnie ordynator oddziału. Wcześniej kierował terenową stacją Sanepidu. Zofia Małek (Srebrny Krzyż Zasługi). W dąbrowskim ZOZ pracuje od roku 1966. Pięć lat później przejęła obowiązki oddziałowej bloku operacyjnego i pełni je do dziś. W uzasadnieniu wniosku o odznaczenie, podniesiono m. in. udział w wyszkoleniu wielu instrumentariuszek i pielęgniarek anestezjologicznych. Uhonorowana Srebrnym Krzyżem Zasługi Krystyna Zych jest współzałożycielką Związku Zawodowego Pracowników Służby Zdrowia ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej, a od trzech kadencji przewodnicząca związkowej organizacji międzyzakładowej. Znana nie tylko z pracy dla szpitala, ale i działalności społecznej. Jest m.in. członkiem Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju, Ochrony Zdrowia i Edukacji Medycznej Powiatu Dąbrowskiego oraz wiceprezesem Związku Dąbrowiaków. Od pięciu kadencji pełni także funkcję ławnika sądowego. Ireneusz Kotela (Srebrny Krzyż Zasługi) jest doktorem nauk medycznych, specjalistą w dziedzinie ortopedii i traumatologii. Od 6 lat kieruje oddziałem chirurgii urazowo-ortopedycznej. Autor wielu publikacji zamieszczanych w czasopismach medycznych i referatów na zjazdach i sympozjach naukowych. Założyciel Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ortopedii i Rehabilitacji Powiśla Dąbrowskiego ,Sprawność". Odznaczenia, w imieniu prezydenta RP, wręczyli starosta dąbrowski Krzysztof Kaczmarski i przewodniczący Rady Powiatu Dąbrowskiego Andrzej Kita.(dnie)  Źródło: Gazeta Krakowska