Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Zespole Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Zespole Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Zespole Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej

29 września 2023 roku obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Patronką tego wydarzenia jest autorka książek dla dzieci i młodzieży, Janina Porazińska, która urodziła się 29 września 1882 r. Najważniejszymi odbiorcami tej akcji są dzieci i młodzież, ponieważ czytanie na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo oraz pobudza wyobraźnię.

Z tej okazji w Zespole Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, w nawiązaniu do Narodowego Czytania, zorganizowano spotkanie, podczas którego czytano "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Powieść powstała 23 lata po powstaniu styczniowym, ale jej przesłanie jest aktualne do dzisiaj. Autorka podkreśla, że każdy naród ma prawo do wolności, suwerenności i tożsamości.

Do głośnego czytania tego dzieła zostali zaangażowani przedstawiciele Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, Nauczycieli w stanie spoczynku i uczniów, reprezentujących społeczność szkoły.

Młodzież z klas  V TIP, V TŻP, V TLP, II TH, II LO, II TEH, II TL przygotowała inscenizację fragmentów utworu. W rolę narratorów poszczególnych części wcielili się również: Wicedyrektor szkoły Adrian Janas, dr Andrzej Skowron, Elżbieta Czosnyka, Jolanta Świerczek-Stelmach oraz Maria Skowron.

Zgromadzona publiczność mogła słuchać czytania lektury, oglądać prezentację multimedialną wyświetlaną na ekranach projekcyjnych oraz podziwiać wystawę poświęconą dziełom autorki.

Wydarzenie kulturalne promujące czytelnictwo zostało zorganizowane przez Monikę Dojkę, Bożenę Nadolską-Walus i Agatę Hajdas.

W spotkaniu uczestniczyli: Dyrektor Robert Pantera, Wicedyrektor Urszula Banaś, nauczyciele, zaproszeni goście oraz młodzież z klas II A, III LO, III TI i III TŻH.

źródło: Zespół Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej

29 września 2023 roku obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Patronką tego wydarzenia jest autorka książek dla dzieci i młodzieży, Janina Porazińska, która urodziła się 29 września 1882 r. Najważniejszymi odbiorcami tej akcji są dzieci i młodzież, ponieważ czytanie na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo oraz pobudza wyobraźnię. Z tej okazji w Zespole Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, w nawiązaniu do Narodowego Czytania, zorganizowano spotkanie, podczas którego czytano "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Powieść powstała 23 lata po powstaniu styczniowym, ale jej przesłanie jest aktualne do dzisiaj. Autorka podkreśla, że każdy naród ma prawo do wolności, suwerenności i tożsamości. Do głośnego czytania tego dzieła zostali zaangażowani przedstawiciele Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, Nauczycieli w stanie spoczynku i uczniów, reprezentujących społeczność szkoły. Młodzież z klas  V TIP, V TŻP, V TLP, II TH, II LO, II TEH, II TL przygotowała inscenizację fragmentów utworu. W rolę narratorów poszczególnych części wcielili się również: Wicedyrektor szkoły Adrian Janas, dr Andrzej Skowron, Elżbieta Czosnyka, Jolanta Świerczek-Stelmach oraz Maria Skowron. Zgromadzona publiczność mogła słuchać czytania lektury, oglądać prezentację multimedialną wyświetlaną na ekranach projekcyjnych oraz podziwiać wystawę poświęconą dziełom autorki. Wydarzenie kulturalne promujące czytelnictwo zostało zorganizowane przez Monikę Dojkę, Bożenę Nadolską-Walus i Agatę Hajdas. W spotkaniu uczestniczyli: Dyrektor Robert Pantera, Wicedyrektor Urszula Banaś, nauczyciele, zaproszeni goście oraz młodzież z klas II A, III LO, III TI i III TŻH. źródło: Zespół Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej