Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Ogólnopolskie Obchody 149. rocznicy urodzin Wincentego Witosa

Ogólnopolskie Obchody 149. rocznicy urodzin Wincentego Witosa

Ogólnopolskie Obchody 149. rocznicy urodzin Wincentego Witosa

22 stycznia 2023 roku w Wierzchosławicach odbyły się Ogólnopolskie Obchody 149. rocznicy urodzin wybitnego przywódcy chłopów polskich i premiera RP Wincentego Witosa. Rozpoczęły się od Mszy Świętej w Kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia, po której złożono biało-czerwone kwiaty przy jego grobie na cmentarzu parafialnym. Odbyła się również konferencja naukowa w Centrum Kultury Wsi Polskiej.

Szczególnym momentem było odznaczenie 35 rolników ziemi tarnowskiej odznaką honorową „Zasłużony dla rolnictwa”, przyznane przez Wicepremiera oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka. O te prestiżowe medale dla nich wnioskowała Poseł na Sejm RP Anna Pieczarka.

To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło parlamentarzystów, samorządowców, przedstawicieli służb mundurowych, stowarzyszeń i organizacji, kół gospodyń wiejskich, a także rolników. Powiat Dąbrowski reprezentował Starosta Lesław Wieczorek.

Obchody w rodzinnej miejscowości Wincentego Witosa, z okazji rocznic jego urodzin, stały się już tradycją i organizowane są corocznie od 2014 roku przez NSZZ RI „Solidarność” we współpracy z Powiatem Tarnowskim.

22 stycznia 2023 roku w Wierzchosławicach odbyły się Ogólnopolskie Obchody 149. rocznicy urodzin wybitnego przywódcy chłopów polskich i premiera RP Wincentego Witosa. Rozpoczęły się od Mszy Świętej w Kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia, po której złożono biało-czerwone kwiaty przy jego grobie na cmentarzu parafialnym. Odbyła się również konferencja naukowa w Centrum Kultury Wsi Polskiej. Szczególnym momentem było odznaczenie 35 rolników ziemi tarnowskiej odznaką honorową „Zasłużony dla rolnictwa”, przyznane przez Wicepremiera oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka. O te prestiżowe medale dla nich wnioskowała Poseł na Sejm RP Anna Pieczarka. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło parlamentarzystów, samorządowców, przedstawicieli służb mundurowych, stowarzyszeń i organizacji, kół gospodyń wiejskich, a także rolników. Powiat Dąbrowski reprezentował Starosta Lesław Wieczorek. Obchody w rodzinnej miejscowości Wincentego Witosa, z okazji rocznic jego urodzin, stały się już tradycją i organizowane są corocznie od 2014 roku przez NSZZ RI „Solidarność” we współpracy z Powiatem Tarnowskim.