Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. OHP szkolą operatorów dronów

OHP szkolą operatorów dronów

OHP szkolą operatorów dronów

Jednym z zadań przypisanych Ochotniczym Hufcom Pracy jest podnoszenie poziomu wykształcenia zawodowego młodzieży. Zadanie to realizowane jest między innymi poprzez monitorowanie procesu edukacji oraz pośrednictwo w zatrudnieniu za pomocą organizacji kursów zawodowych.

„OHP szkolą operatorów dronów” to ciekawa inicjatywa organizowana przez Komendę Główną Ochotniczych Hufców Pracy. Drony tj. bezzałogowe statki powietrzne okazały się niezwykle funkcjonalnym i wszechstronnym narzędziem mającym zastosowanie nie tylko w działaniach wojskowych, ale też między innymi w badaniach naukowych, ratownictwie, w branży telekomunikacyjnej, filmowej, reklamowej i marketingowej. Za pomocą latających maszyn urzędy skarbowe wielu państw weryfikują zeznania podatkowe swoich najbogatszych obywateli. Korzystają z nich również śledczy z zakresu kryminalistyki rozpoznawczej i wykrywczej. Leśnicy i strażnicy parków narodowych tropią kłusowników, a pogranicznicy namierzają szmuglerów i nielegalnych imigrantów. Drony służą pośrednikom nieruchomości, którzy dzięki fotografii z powietrza uatrakcyjniają swoją ofertę, a nawet firmom pocztowym dostarczającym przesyłki. Jak widać możliwości wykorzystania dronów są ogromne co wiąże się z wysokim popytem na operatorów tych maszyn.

Wychodząc naprzeciw światowym trendom w wybranych Wojewódzkich Komendach Ochotniczych Hufców Pracy (np. Warmińsko- Mazurskiej, Lubelskiej) organizowane są szkolenia i kursy w tym niezwykle interesującym i posiadającym ogromne perspektywy zawodzie.

fot. Ochotnicze Hufce Pracy

 

 

Więcej informacji na temat ww. przedsięwzięcia znajduje się w pliku poniżej.

Jednym z zadań przypisanych Ochotniczym Hufcom Pracy jest podnoszenie poziomu wykształcenia zawodowego młodzieży. Zadanie to realizowane jest między innymi poprzez monitorowanie procesu edukacji oraz pośrednictwo w zatrudnieniu za pomocą organizacji kursów zawodowych. „OHP szkolą operatorów dronów” to ciekawa inicjatywa organizowana przez Komendę Główną Ochotniczych Hufców Pracy. Drony tj. bezzałogowe statki powietrzne okazały się niezwykle funkcjonalnym i wszechstronnym narzędziem mającym zastosowanie nie tylko w działaniach wojskowych, ale też między innymi w badaniach naukowych, ratownictwie, w branży telekomunikacyjnej, filmowej, reklamowej i marketingowej. Za pomocą latających maszyn urzędy skarbowe wielu państw weryfikują zeznania podatkowe swoich najbogatszych obywateli. Korzystają z nich również śledczy z zakresu kryminalistyki rozpoznawczej i wykrywczej. Leśnicy i strażnicy parków narodowych tropią kłusowników, a pogranicznicy namierzają szmuglerów i nielegalnych imigrantów. Drony służą pośrednikom nieruchomości, którzy dzięki fotografii z powietrza uatrakcyjniają swoją ofertę, a nawet firmom pocztowym dostarczającym przesyłki. Jak widać możliwości wykorzystania dronów są ogromne co wiąże się z wysokim popytem na operatorów tych maszyn. Wychodząc naprzeciw światowym trendom w wybranych Wojewódzkich Komendach Ochotniczych Hufców Pracy (np. Warmińsko- Mazurskiej, Lubelskiej) organizowane są szkolenia i kursy w tym niezwykle interesującym i posiadającym ogromne perspektywy zawodzie. fot. Ochotnicze Hufce Pracy     Więcej informacji na temat ww. przedsięwzięcia znajduje się w pliku poniżej. Pliki do pobrania Pobierz plik OHP szkolą operatorów dronów.pdf