Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Olesno w pierwszej lidze

Olesno w pierwszej lidze

Olesno w pierwszej lidze

Działacze UKS-u AGRA Olesno podjęli kroki mające na celu przejęcie miejsca w pierwszej lidze tenisa stołowego mężczyzn od AZS-u Politechnika Wrocław. Dzięki staraniom Andrzeja Gniewka - i jego powiązaniom w świecie tenisa stołowego - uwieńczone one zostały powodzeniem i za trzy tygodnie zespół z Olesna zadebiutuje w pierwszoligowych rozgrywkach.

W pierwszym spotkaniu beniaminek zmierzy się we własnej hali z rywalem "zza miedzy", AZS-em Izolator Politechnika Rzeszów. Przygotowania do nowego sezonu drużyna z Olesna rozpoczęła 1 sierpnia, trenując na swoich "śmieciach". W porównaniu z ubiegłym sezonem zespół został wzmocniony mającym już na koncie występy w pierwszej lidze Januszem Damianem (ostatnio AZS Politechnika Rzeszów, poprzednio Tarnovia). Jeśli idzie o pozostałych zawodników, wszyscy pozostali w klubie, tak że kadra składa się z dwunastu graczy: Janusz Damian, Tomasz Łabędź, Adam Kieroński, Krzysztof Furtak, Tomasz Chmielewski, Tadeusz Motyka, Łukasz Nowak, Stanisław Dąbroś, Radosław Łączyński, Tomasz Konieczny, Grzegorz Gruchała oraz Sławomir Kucharski, przy czym jej trzon tworzyć będzie pierwsza piątka. - Mamy teraz w klubie pierwszą, drugą oraz trzecią ligę, na brak emocji nie będzie więc można narzekać. Jeśli chodzi o nasze mecze pierwszoligowe, chcemy grać jak najlepiej, choć zdajemy sobie sprawę, że o utrzymanie się będzie bardzo ciężko - mówi Adam Kieroński. - Zarówno jednak nasz szkoleniowiec Tadeusz Łabędź, jak i kapitan Tomasz Łabędź oraz sponsor zespołu Marek Tatarczuch są dobrej myśli. Na pewno pierwszoligowe mecze będą w Oleśnie sportowym świętem i liczymy na wsparcie kibiców, których zapraszamy na nasze pojedynki.

Terminarz spotkań UKS-u AGRA Olesno w pierwszej rundzie:
11 września - UKS AGRA Olesno - AZS Izolator Politechnika Rzeszów,
18 września - Górnik Miechowice - UKS AGRA Olesno,
9 października - Ronal Folstop Meblostef Victoria Wałbrzych - UKS AGRA Olesno,
23 października - UKS AGRA Olesno - Suret Brzostowianka Brzostek,
30 października - AZS AE Wrocław - UKS AGRA Olesno,
7 listopada - UKS AGRA Olesno - Erjot Oława,
13 listopada - AZS AJD Semex Częstochowa - UKS AGRA Olesno,
27 listopada - UKS AGRA Olesno - Kastor Łask,
11 grudnia - Trasko Ostrzeszów - UKS AGRA Olesno. (STM)

Źródło: Dziennik Polski

Działacze UKS-u AGRA Olesno podjęli kroki mające na celu przejęcie miejsca w pierwszej lidze tenisa stołowego mężczyzn od AZS-u Politechnika Wrocław. Dzięki staraniom Andrzeja Gniewka - i jego powiązaniom w świecie tenisa stołowego - uwieńczone one zostały powodzeniem i za trzy tygodnie zespół z Olesna zadebiutuje w pierwszoligowych rozgrywkach. W pierwszym spotkaniu beniaminek zmierzy się we własnej hali z rywalem "zza miedzy", AZS-em Izolator Politechnika Rzeszów. Przygotowania do nowego sezonu drużyna z Olesna rozpoczęła 1 sierpnia, trenując na swoich "śmieciach". W porównaniu z ubiegłym sezonem zespół został wzmocniony mającym już na koncie występy w pierwszej lidze Januszem Damianem (ostatnio AZS Politechnika Rzeszów, poprzednio Tarnovia). Jeśli idzie o pozostałych zawodników, wszyscy pozostali w klubie, tak że kadra składa się z dwunastu graczy: Janusz Damian, Tomasz Łabędź, Adam Kieroński, Krzysztof Furtak, Tomasz Chmielewski, Tadeusz Motyka, Łukasz Nowak, Stanisław Dąbroś, Radosław Łączyński, Tomasz Konieczny, Grzegorz Gruchała oraz Sławomir Kucharski, przy czym jej trzon tworzyć będzie pierwsza piątka. - Mamy teraz w klubie pierwszą, drugą oraz trzecią ligę, na brak emocji nie będzie więc można narzekać. Jeśli chodzi o nasze mecze pierwszoligowe, chcemy grać jak najlepiej, choć zdajemy sobie sprawę, że o utrzymanie się będzie bardzo ciężko - mówi Adam Kieroński. - Zarówno jednak nasz szkoleniowiec Tadeusz Łabędź, jak i kapitan Tomasz Łabędź oraz sponsor zespołu Marek Tatarczuch są dobrej myśli. Na pewno pierwszoligowe mecze będą w Oleśnie sportowym świętem i liczymy na wsparcie kibiców, których zapraszamy na nasze pojedynki. Terminarz spotkań UKS-u AGRA Olesno w pierwszej rundzie:11 września - UKS AGRA Olesno - AZS Izolator Politechnika Rzeszów,18 września - Górnik Miechowice - UKS AGRA Olesno,9 października - Ronal Folstop Meblostef Victoria Wałbrzych - UKS AGRA Olesno,23 października - UKS AGRA Olesno - Suret Brzostowianka Brzostek,30 października - AZS AE Wrocław - UKS AGRA Olesno,7 listopada - UKS AGRA Olesno - Erjot Oława,13 listopada - AZS AJD Semex Częstochowa - UKS AGRA Olesno,27 listopada - UKS AGRA Olesno - Kastor Łask,11 grudnia - Trasko Ostrzeszów - UKS AGRA Olesno. (STM) Źródło: Dziennik Polski