Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Omnibusy z Powiśla Dąbrowskiego

Omnibusy z Powiśla Dąbrowskiego

Omnibusy z Powiśla Dąbrowskiego

Już po raz szósty Gimnazjum im. Bohaterów Września w Szczucinie gościło „najlepszych z najlepszych" gimnazjalistów powiatu dąbrowskiego.

Corocznie w maju rozgrywany jest tutaj finał Powiatowego Konkursu Gimnazjalistów „Omnibus". Honorowy patronat nad imprezą sprawuje Starosta Dąbrowski, który jest sponsorem cennych nagród dla najlepszych reprezentantów poszczególnych szkół.

W tym roku 18 maja o tytuł „Omnibus" walczyło 15 uczestników, którzy reprezentowali gimnazja w Borkach, Gruszowie Wielkim, Szczucinie, Radwanie i Woli Żelichowskiej. Uczestnicy musieli wykazać się znaczną wiedzą ogólną obejmującą różne dziedziny życia i nauki. Dodatkowo sprawdzano znajomość historii „Małej ojczyzny" i problematyki lokalnych samorządów.

Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą. Rywalizacja po pierwszym etapie była wyrównana, jednak w drugiej części konkursu bezkonkurencyjnym okazał się Jarosław Bełzowski z gimnazjum w Szczucinie i jemu w tym roku jury przyznało tytuł „Omnibus 2007". Drugie miejsce zajęła Joanna Lizak – uczennica gimnazjum w Woli Żelichowskiej. Na miejscu trzecim uplasowała się Marta Glica ze Szczucina.

Laureaci otrzymali z wartościowe nagrody rzeczowe, a wszyscy finaliści nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Ponadto wójt Szczucina ufundował nagrodę dla najlepszego przedstawiciela swojej gminy. Otrzymał ją Jarosław Bełzowski. Nagrody wręczali Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Bryk, Wicewójt Gminy Szczucin Edward Mazur i Dyrektor Gimnazjum Kazimierz Żurek.

Organizatorami konkursu były nauczycielki Gimnazjum im. Bohaterów Września w Szczucinie Teresa Gondek, Barbara Musiał i Beata Dzięgiel.

Już po raz szósty Gimnazjum im. Bohaterów Września w Szczucinie gościło „najlepszych z najlepszych" gimnazjalistów powiatu dąbrowskiego. Corocznie w maju rozgrywany jest tutaj finał Powiatowego Konkursu Gimnazjalistów „Omnibus". Honorowy patronat nad imprezą sprawuje Starosta Dąbrowski, który jest sponsorem cennych nagród dla najlepszych reprezentantów poszczególnych szkół. W tym roku 18 maja o tytuł „Omnibus" walczyło 15 uczestników, którzy reprezentowali gimnazja w Borkach, Gruszowie Wielkim, Szczucinie, Radwanie i Woli Żelichowskiej. Uczestnicy musieli wykazać się znaczną wiedzą ogólną obejmującą różne dziedziny życia i nauki. Dodatkowo sprawdzano znajomość historii „Małej ojczyzny" i problematyki lokalnych samorządów. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą. Rywalizacja po pierwszym etapie była wyrównana, jednak w drugiej części konkursu bezkonkurencyjnym okazał się Jarosław Bełzowski z gimnazjum w Szczucinie i jemu w tym roku jury przyznało tytuł „Omnibus 2007". Drugie miejsce zajęła Joanna Lizak – uczennica gimnazjum w Woli Żelichowskiej. Na miejscu trzecim uplasowała się Marta Glica ze Szczucina. Laureaci otrzymali z wartościowe nagrody rzeczowe, a wszyscy finaliści nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Ponadto wójt Szczucina ufundował nagrodę dla najlepszego przedstawiciela swojej gminy. Otrzymał ją Jarosław Bełzowski. Nagrody wręczali Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Bryk, Wicewójt Gminy Szczucin Edward Mazur i Dyrektor Gimnazjum Kazimierz Żurek. Organizatorami konkursu były nauczycielki Gimnazjum im. Bohaterów Września w Szczucinie Teresa Gondek, Barbara Musiał i Beata Dzięgiel.