1. Opłatek Akcji Katolickiej w Nieczajnie Górnej

Opłatek Akcji Katolickiej w Nieczajnie Górnej

W niedzielę 10 stycznia 2010 r. parafialny oddział Akcji Katolickiej w Nieczajnie zorganizował po raz 15 opłatek dla samotnych seniorów dwóch miejscowości: Nieczajna Górna i Dolna.Ta godna naśladowania uroczystość odbywała się w miejscowej szkole podstawowej do której zostali zaproszeni m.in.: Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski z małżonką, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, przedstawiciele MGOPS oraz dyrektorzy placówek oświatowych działających na terenie Nieczajny Górnej i Dolnej. Gospodarzem tego tradycyjnego spotkania była prezes oddziału stowarzyszenia Barbara Białkowska. Dalsza część uroczystości upłynęła zebranym na łamaniu się opłatkiem oraz składaniu wzajemnych, serdecznych życzeń.Następne godziny wypełniło wspólne kolędowanie i oglądanie przedstawienia jesełkowego pt. "Narodzenia święta noc" zagranego przez uczniów klas: VI, V i III pod kierunkiem nauczycieli: Ireny Klich, Mireli Kiełbasa, Bernadety Pabian i Lucyny Krzanowskiej.Występujący uczniowie i ich artystyczni opiekunowie zafundowali widzom niezwykle profesjonalną sztukę w 6 aktach, którą dopełniała piękna dekoracja o wysokich walorach estetycznych.