„Operetka z humorem” – owacje na stojąco dla artystów
Na scenie Dąbrowskiego Domu Kultury w niedzielę 15 listopada wystąpili artyści w pełnym, dynamiki i energii programie „Operetka z humorem". Zaprezentował się znakomity duet – sopranistka Naira Ayvazyan rodem z Armenii i tenor Tomasz Białek, między ariami operetkowymi na scenie pojawiała się A-klasowa turniejowa para taneczna (taniec towarzyski): Dominika Trzemzalska i Piotr Broncel. Ayvazyan jest gwiazdą Teatru Muzycznego Castello, wszechstronnie uzdolnioną artystką, zaskakującą publiczność ciągłą metamorfozą sceniczną – wspaniałym, mocnym głosem, pięknymi kreacjami i egzotyczną, pełną zmysłowości urodą. Związana z Gliwickim Teatrem Muzycznym, Filharmonią Zabrzańską i Rzeszowską, ma na swoim koncie gościnne występy w Operze Śląskiej i warszawskiej Galerii Porczyńskich. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród na międzynarodowych festiwalach i konkursach (np. Viva il Canto, Gloria, Viva Puccini).
Tomasz Białek w swoim dorobku ma wiele ról pierwszo jak i drugoplanowych. Wśród najważniejszych należy wymienić: Barnabę Tuckera w „Hello, Dolly!", Jima Boya w „Kwiecie Hawaii", Billy'ego w „42 ulicy", Travisa w „Footloose", Kupida w „Orfeuszu w piekle", Młodszego brata w „Ragtimie", Enrico Pisellego w „Nocy w Wenecji", Raoual St. Brioche'a w „Wesołej Wdówce" oraz Lisa w „Małym Księciu". Na stałe jest tenorem w Gliwickim Teatrze Muzycznym, często bywa obsadzany w rolach komediowych i wodewilowych. Jest pomysłodawcą i reżyserem pierwszej śląskiej operetki „Głos się zrywo, dusza śpiewo", która w 2010 r. była wielkim sukcesem artystycznym i wydarzeniem medialnym (wystawiana w Operze Śląskiej). Od kilku lat jest też dyrektorem Teatru Muzycznego Castello. Dąbrowską publiczność oczarował barwą głosu, panie były też dodatkowo pod wrażeniem urody przystojnego amanta.
„Operetka z humorem" to pełne elegancji i dobrego humoru widowisko, w którym artyści zaprezentowali największe przeboje operetkowe, musicalowe oraz pieśni ze światowego repertuaru. Dowcipna konferansjerka, 4 układy choreograficzne w wykonaniu profesjonalnej pary tanecznej, uczyniło go oryginalnym i lekkim w odbiorze. Soliści co rusz podrywali publiczność do wspólnego śpiewu i zabawy, w 2 przypadkach bohaterami widowiska stali się też wybrani widzowie.
Sala była pełna dzięki zainteresowaniu Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy DDK – partnera koncertu, dla którego wydarzenie to było podsumowaniem projektu realizowanego przy wsparciu finansowym Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach programu „Mecenat Małopolski" oraz za sprawą licznej rzeszy nauczycieli – członków Oddziału ZNP w Dąbrowie Tarnowskiej, świętujących przy tej okazji 110-lecie związku.
Na widowni nie zabrakło też gości specjalnych, wśród nich: Tadeusza Kwiatkowskiego Starosty Dąbrowskiego i Krzysztofa Kaczmarskiego Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej. Koncert skończył się specjalnym bisem i owacją na stojąco!
DDK
Przejdź do strony Wydziału Geodezji e-Puap
Przejdź do strony Elektroniczna Platforma
Usług Administracji Publicznej CEIDG
Przejdź do strony Centralna Ewidencja i Informacja
o Działalności Gospodarczej Przejdź do strony Dziennik Województwa
Małopolskiego Przejdź do strony Dziennik Ustaw
dziennikustaw.gov.pl Przejdź do strony Monitor Polski
monitorpolski.gov.pl Przejdź do strony Program ochrony powietrza
dla województwa małopolskiego Przejdź do strony Baza teleadresowa
podmiotów i organizacji pozarządowych realizujących
oddziaływania wobec osób stosujących przemoc w rodzinie
w Dąbrowie Tarnowskiej
ul. B. Joselewicza 5