Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Opieka stomatologiczna dla uczniów

Opieka stomatologiczna dla uczniów

Opieka stomatologiczna dla uczniów

W dniu 3 grudnia 2019 roku w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się spotkanie Starosty Dąbrowskiego Lesława Wieczorka i Wicestarosty Krzysztofa Bryka z dyrektorami szkół ponadpodstawowych i placówek oświatowych w powiecie dąbrowskim.

Celem tego spotkania było omówienie bieżących spraw związanych z działalnością szkół i Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Ponadto, w związku z wejściem w życie nowych przepisów zgodnie, z którymi szkoły mają obowiązek zapewnić opiekę stomatologiczną uczniom, zostało podpisane porozumienie z Panią Mariolą Zdanowską reprezentującą Centrum Medyczne UNIDENT w Dąbrowie Tarnowskiej na pełnienie opieki stomatologicznej dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego.

W ramach tego porozumienia młodzież będzie miała zdecydowanie łatwiejszy dostęp do świadczeń ogólnostomatologicznych finansowanych z Narodowego Funduszu Zdrowia.

msmol/gd

W dniu 3 grudnia 2019 roku w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się spotkanie Starosty Dąbrowskiego Lesława Wieczorka i Wicestarosty Krzysztofa Bryka z dyrektorami szkół ponadpodstawowych i placówek oświatowych w powiecie dąbrowskim. Celem tego spotkania było omówienie bieżących spraw związanych z działalnością szkół i Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Ponadto, w związku z wejściem w życie nowych przepisów zgodnie, z którymi szkoły mają obowiązek zapewnić opiekę stomatologiczną uczniom, zostało podpisane porozumienie z Panią Mariolą Zdanowską reprezentującą Centrum Medyczne UNIDENT w Dąbrowie Tarnowskiej na pełnienie opieki stomatologicznej dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego. W ramach tego porozumienia młodzież będzie miała zdecydowanie łatwiejszy dostęp do świadczeń ogólnostomatologicznych finansowanych z Narodowego Funduszu Zdrowia. msmol/gd