1. Orkiestra zagrała na Powiślu - 22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Orkiestra zagrała na Powiślu - 22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wolontariusze ze sztabu WOŚP w Gminie Szczucin zebrali 17.293,21 zł.

Od wczesnych godzin rannych 150 wolontariuszy z terenu Powiatu Dąbrowskiego zbierało w miejscach publicznych datki do puszek. Od godziny 15.00 niemal do północy w Dąbrowskim Domu Kultury trwały występy artystyczne, każdy znalazł coś dla siebie. W ramach dąbrowskiego Finału odbył się pokaz ratownictwa medycznego (parking DDK) z udziałem oddziału Państwowej Straży Pożarnej, patrolu policji i jednostki ratownictwa medycznego. Na scenie sali kinowej odbyły się występy z udziałem formacji tanecznych („Sokoliki” z DDK, „ Crazy Hips” z Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, „Fuego” Fugo Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, formacji „Fullout” z Dąbrowy Tarnowskiej, cheerliderek, tancerzy break dance i tańca nowoczesnego ze szkoły tańca „Shiva” z Tarnowa, grupy dziecięcej Maryny Hrynorjewej), zespołu muzycznego z Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, Ilony Krawczyk (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie) z akompaniamentem Joanny Marek i Jarosława Streba, pokaz zumby, publiczności zaprezentował się zespół teatralny DDK „Wszystkie Dzieci Trecoka” z fragmentem przedpremierowego programu kabaretowego do tekstów K.I.Gałczyńskiego „Zielona Gęś 2.0”, następnie grały młode dąbrowskie kapele rockowe (AK 47, TIME FOR US). Punktualnie o 20:00, tuż po podziękowaniu przez szefa sztabu Pawła Chojnowskiego „wszystkim ludziom dobrej woli” i zabraniu głosu przez patronów honorowych finału: Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego oraz Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Stanisława Początka oraz wspólnym, tradycyjnym odliczeniu od 10 do 0, na niebie nad plantami i rynkiem w sercu miasta rozbłysły fajerwerki. Tym sposobem Dąbrowa połączyła się w „światełku do nieba” z całą Polską. Po zakończeniu pokazu Daniel Klaczak i Paweł Chojnowski, przy wsparciu wolontariuszek Anny Chojnowskiej i Aleksandry Wąsik poprowadzili licytację gadżetów Orkiestry, z której dochód przekroczył 2000 zł i był jednym z najlepszych wyników w historii dąbrowskich finałów WOŚP. Ostatnim etapem Orkiestry było rockowisko w sali kina „Sokół z udziałem 2 zespołów krakowskich: JAKCK’N’ROLL i BZYKOLOGY. Koncert zakończył się przed północą, liczenie wstępne puszek, którego efekt dał kwotę przekraczającą 30 000 zł około godz.0.15. Można jeszcze do niedzieli 19.01 zakupić piękne prezenty podarowane na licytację przez: „Tankpol”, „Akcent Studio”, Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej, Miejską Bibliotekę Publiczną, MLKS „Dąbrovia”, Martynę Prażuch, Ewę Łazowską,Stanisława Strońskiego i Danutę Szczygieł, mamy też w promocyjnej cenie 15 zł za sztukę koszulki ubiegłorocznego 21. Finału (różne rozmiary). Ostateczny wynik zbiórki w dąbrowskim sztabie poznamy po tygodniu, po doliczeniu wpływów z turniejów sportowych, sprzedaży kolejnych gadżetów pozostających w dyspozycji sztabu w DDK i policzeniu zawartości puszek wolontariuszy, które jeszcze nie zostały oddane do sztabu. Nadal możliwy, choć niezwykle trudny do osiągnięcia będzie rekord wszech czasów, pochodzący sprzed 2 lat – 41 000 zł. Pełna lista gadżetów dostępnych nadal w sprzedaży wraz z cenami (zdjęcia w galerii DDK: http://galeria.ddkdabrowa.pl/thumbnails.php?album=252) Wolontariusze ze sztabu WOŚP w Gminie Szczucin zebrali 17.293,21 zł.