Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Ortograficzny bój o "Złote pióro Starosty Dąbrowskiego" rozstrzygnięty

Ortograficzny bój o "Złote pióro Starosty Dąbrowskiego" rozstrzygnięty

Ortograficzny bój o

W dniu dzisiejszym, 11 marca 2020 roku po raz piąty w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie odbył się „Ortograficzny Bój o Złote Pióro Starosty Powiatu Dąbrowskiego”.

W zmaganiach z ortografią wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Powiatu Dąbrowskiego Lesław Wieczorek.

Do konkursu przystąpili uczniowie z następujących placówek: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słupcu, Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczucinie, I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespołu Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Brniu oraz Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie.

I miejsce zdobyła uczennica Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie, która wywalczyła „Złote Pióro Starosty".

II miejsce zajęła uczennica Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczucinie, która została nagrodzona srebrnym piórem.

III miejsce zajęła uczennica Zespołu Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, która otrzymała pióro brązowe.

Nagrody oraz dyplomy, ufundowane przez Zarząd Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej, wręczali Wicestarosta Krzysztof Bryk oraz Magdalena Mach-Surowiec Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie gratulując zwycięzcom i życząc dalszych sukcesów.

Celem konkursu było propagowanie idei poprawnej pisowni oraz dbałość o czystość i piękno języka polskiego.

Organizatorami były nauczycielki bibliotekarki Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie – Stella Dąbroś i Marta Sieroń.

W dniu dzisiejszym, 11 marca 2020 roku po raz piąty w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie odbył się „Ortograficzny Bój o Złote Pióro Starosty Powiatu Dąbrowskiego”. W zmaganiach z ortografią wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Powiatu Dąbrowskiego Lesław Wieczorek. Do konkursu przystąpili uczniowie z następujących placówek: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słupcu, Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczucinie, I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespołu Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Brniu oraz Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie. I miejsce zdobyła uczennica Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie, która wywalczyła „Złote Pióro Starosty". II miejsce zajęła uczennica Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczucinie, która została nagrodzona srebrnym piórem. III miejsce zajęła uczennica Zespołu Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, która otrzymała pióro brązowe. Nagrody oraz dyplomy, ufundowane przez Zarząd Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej, wręczali Wicestarosta Krzysztof Bryk oraz Magdalena Mach-Surowiec Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie gratulując zwycięzcom i życząc dalszych sukcesów. Celem konkursu było propagowanie idei poprawnej pisowni oraz dbałość o czystość i piękno języka polskiego. Organizatorami były nauczycielki bibliotekarki Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie – Stella Dąbroś i Marta Sieroń.
tel. 14 642 24 31
kontakt
Projekt i wykonanie: i-t.pl
Dostępność cyfrowa
i zgodność ze standardem WCAG