Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Czwarty Ortograficzny Bój o Złote Pióro Starosty już za nami

Czwarty Ortograficzny Bój o Złote Pióro Starosty już za nami

Czwarty Ortograficzny Bój o Złote Pióro Starosty już za nami

27 lutego 2019 roku po raz IV w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie odbył się „Ortograficzny Bój o Złote Pióro Starosty Powiatu Dąbrowskiego”. W zmaganiach z ortografią wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu dąbrowskiego. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek.  

  Do konkursu przystąpili uczniowie z następujących placówek: Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mędrzechowie, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza  w Szczucinie, 1 Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. K. K. Baczyńskiego oraz Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie.

W „ortograficznym boju" zwyciężyła Anna Zych, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej, która wywalczyła „Złote Pióro Starosty". Drugie miejsce zajął Kamil Topór uczeń Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie, który  został nagrodzony srebrnym piórem.

III miejsce zajęła Julia Rajtar,  uczennica Szkoły Podstawowej w Szczucinie, która otrzymała pamiątkowe brązowe pióro.

Nagrody oraz dyplomy, ufundowane przez Zarząd Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej, wręczali Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk oraz Magdalena Mach-Surowiec Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie gratulując zwycięzcom i życząc dalszych sukcesów.

Celem konkursu, zorganizowanego przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych, było przede wszystkim promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych, interpunkcyjnych i gramatycznych naszego języka ojczystego.

Organizatorami konkursu były nauczycielki bibliotekarki Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie: Stella Dąbroś i Marta Sieroń.

27 lutego 2019 roku po raz IV w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie odbył się „Ortograficzny Bój o Złote Pióro Starosty Powiatu Dąbrowskiego”. W zmaganiach z ortografią wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu dąbrowskiego. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek.     Do konkursu przystąpili uczniowie z następujących placówek: Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mędrzechowie, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza  w Szczucinie, 1 Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. K. K. Baczyńskiego oraz Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie. W „ortograficznym boju" zwyciężyła Anna Zych, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej, która wywalczyła „Złote Pióro Starosty". Drugie miejsce zajął Kamil Topór uczeń Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie, który  został nagrodzony srebrnym piórem. III miejsce zajęła Julia Rajtar,  uczennica Szkoły Podstawowej w Szczucinie, która otrzymała pamiątkowe brązowe pióro. Nagrody oraz dyplomy, ufundowane przez Zarząd Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej, wręczali Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk oraz Magdalena Mach-Surowiec Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie gratulując zwycięzcom i życząc dalszych sukcesów. Celem konkursu, zorganizowanego przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych, było przede wszystkim promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych, interpunkcyjnych i gramatycznych naszego języka ojczystego. Organizatorami konkursu były nauczycielki bibliotekarki Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie: Stella Dąbroś i Marta Sieroń.