Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Ortograficzny Bój o Złote Pióro Starosty Powiatu Dąbrowskiego

Ortograficzny Bój o Złote Pióro Starosty Powiatu Dąbrowskiego

Ortograficzny Bój o Złote Pióro Starosty Powiatu Dąbrowskiego

26 kwietnia 2022 roku po raz VII w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie odbył się „Ortograficzny Bój o Złote Pióro Starosty Powiatu Dąbrowskiego”.

W zmaganiach z ortografią wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek.

Do konkursu przystąpili uczniowie z następujących placówek: Szkoły Podstawowej w Oleśnie, Szkoły Podstawowej im Kornela Makuszyńskiego w Smęgorzowie, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mędrzechowie, Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej, Szkoły Podstawowej im Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim, Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczucinie, Szkoły Podstawowej im. majora H. Sucharskiego w Gręboszowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borkach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słupcu, I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespołu Szkół w Brniu oraz Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie.

W „ortograficznym boju" zwyciężyła Joanna Foszcz, uczennica Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego z Dąbrowy Tarnowskiej, która wywalczyła „Złote Pióro Starosty".

II miejsce zajęła Jowita Sojka, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej, która została nagrodzona srebrnym piórem.

III miejsce zajęła Izabela Ślęczkowska, uczennica Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie która otrzymała pióro brązowe.

Wyróżniono też Martynę Musiał ze Szkoły Podstawowej w Oleśnie i Szymona Surowca ze Szkoły Podstawowej w Gręboszowie.

Nagrody oraz dyplomy wręczali Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie Magdalena Mach-Surowiec gratulując zwycięzcom i życząc dalszych sukcesów.

Celem konkursu było propagowanie idei poprawnej pisowni oraz dbałość o czystość i piękno języka polskiego.

Organizatorami były Stella Dąbroś i Marta Sieroń.

26 kwietnia 2022 roku po raz VII w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie odbył się „Ortograficzny Bój o Złote Pióro Starosty Powiatu Dąbrowskiego”. W zmaganiach z ortografią wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek. Do konkursu przystąpili uczniowie z następujących placówek: Szkoły Podstawowej w Oleśnie, Szkoły Podstawowej im Kornela Makuszyńskiego w Smęgorzowie, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mędrzechowie, Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej, Szkoły Podstawowej im Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim, Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczucinie, Szkoły Podstawowej im. majora H. Sucharskiego w Gręboszowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borkach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słupcu, I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespołu Szkół w Brniu oraz Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie. W „ortograficznym boju" zwyciężyła Joanna Foszcz, uczennica Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego z Dąbrowy Tarnowskiej, która wywalczyła „Złote Pióro Starosty". II miejsce zajęła Jowita Sojka, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej, która została nagrodzona srebrnym piórem. III miejsce zajęła Izabela Ślęczkowska, uczennica Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie która otrzymała pióro brązowe. Wyróżniono też Martynę Musiał ze Szkoły Podstawowej w Oleśnie i Szymona Surowca ze Szkoły Podstawowej w Gręboszowie. Nagrody oraz dyplomy wręczali Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie Magdalena Mach-Surowiec gratulując zwycięzcom i życząc dalszych sukcesów. Celem konkursu było propagowanie idei poprawnej pisowni oraz dbałość o czystość i piękno języka polskiego. Organizatorami były Stella Dąbroś i Marta Sieroń.