1. „Ortograficzny Bój o Złote Pióro Starosty”

„Ortograficzny Bój o Złote Pióro Starosty”

files/aktualnosci/2015/12_grudzien/08_Ortograficzny_Boj_o_Zlote_Pioro_Starosty/bops006.jpg

files/aktualnosci/2015/12_grudzien/08_Ortograficzny_Boj_o_Zlote_Pioro_Starosty/bops016.jpg

files/aktualnosci/2015/12_grudzien/08_Ortograficzny_Boj_o_Zlote_Pioro_Starosty/bops025.jpg

3 grudnia 2015 r. w Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie odbył się konkurs „Ortograficzny Bój o Złote Pióro Starosty". Do ortograficznych zmagań przystąpili uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu dąbrowskiego. Celem konkursu, zorganizowanego przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych, było przede wszystkim promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych, interpunkcyjnych i gramatycznych naszego języka ojczystego. Do konkursu przystąpili uczniowie z Gimnazjum w Borkach, Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, Gimnazjum w Podlipiu (Zespół Szkół w Bolesławiu), Gimnazjum w Szczucinie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu, oraz Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie. Dyktando zostało odczytane przez Stellę Dąbroś nauczycielkę z PCEiKZ w Szczucinie. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Marta Sieroń, Stella Dąbroś, Wiesława Zamora, Lucyna Szot, Agnieszka Ruta i Monika Dojka. W „ortograficznym boju" zwyciężyła Zuzanna Pisarczyk, uczennica Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie, która wywalczyła „Złote Pióro Starosty". II miejsce zajęła Karolina Łachut, uczennica Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie, która została nagrodzona srebrnym piórem. III miejsce Maja Houda zajęła uczennica Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, która także otrzymała pamiątkowe pióro. Nagrody oraz dyplomy, ufundowane przez Zarząd Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej, wręczali Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski oraz Marek Sztyler Wicedyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie, równocześnie gratulując zwycięzcom.