Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Osiągnięcia uczniów z ZSP im. Jana Rutyny w Szczucinie w olimpiadach tematycznych

Osiągnięcia uczniów z ZSP im. Jana Rutyny w Szczucinie w olimpiadach tematycznych

Osiągnięcia uczniów z ZSP im. Jana Rutyny w Szczucinie w olimpiadach tematycznych

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie uczestniczyli w Okręgowym Etapie Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym w Krakowie oraz Okręgowym Etapie Olimpiady Tematycznej – Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego.

Osiągnięcia uczniów z ZSP im. Jana Rutyny w Szczucinie w Okręgowym Etapie Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym w Krakowie.

W dniu 09 lutego 2008 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. ZSP w Szczucinie reprezentowało dwoje uczniów: Urszula Czaja i Michał Wójcik. Przedstawiciele ZSP w Szczucinie zakwalifikowali się do finałów zawodów okręgowych. Do ścisłego finału zakwalifikowano 25 uczestników spośród 125. W dniu 22 lutego 2008 r. do szkoły dotarła informacja o wynikach

Olimpiady. Uczniowie naszej szkoły uzyskali następujące wyniki:
Michał Wójcik -13 miejsce
Urszula Czaja -23 miejsce.

Niestety uczniom nie udało zakwalifikować się do zawodów centralnych. Ines Jędo – uczennica kl. II LO w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Rutyny w Szczucinie – uczestniczką zawodów okręgowych Olimpiady Tematycznej – Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego.

Olimpiada Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego jest trójstopniową olimpiadą tematyczną, o wielkim prestiżu naukowym. Jej organizatorami są Wydział Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, w strukturze którego działa Katedra Historii Wojskowości oraz Dyrektor Wojskowego Biura Badań Historycznych Ministerstwa Obrony Narodowej.

Wiedza wymagana w Olimpiadze wykracza szeroko poza program szkoły średniej i ma charakter interdyscyplinarny obejmujący historię, geografię, literaturę polską, plastykę itd..

Ines Jędo zwyciężyła w zawodach międzyszkolnych w Tarnowie uzyskując najwyższą ilość punktów i została zakwalifikowana do II - okręgowego – etapu Olimpiady, który odbędzie się 4 kwietnia w Krakowie.

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie uczestniczyli w Okręgowym Etapie Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym w Krakowie oraz Okręgowym Etapie Olimpiady Tematycznej – Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego. Osiągnięcia uczniów z ZSP im. Jana Rutyny w Szczucinie w Okręgowym Etapie Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym w Krakowie. W dniu 09 lutego 2008 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. ZSP w Szczucinie reprezentowało dwoje uczniów: Urszula Czaja i Michał Wójcik. Przedstawiciele ZSP w Szczucinie zakwalifikowali się do finałów zawodów okręgowych. Do ścisłego finału zakwalifikowano 25 uczestników spośród 125. W dniu 22 lutego 2008 r. do szkoły dotarła informacja o wynikach Olimpiady. Uczniowie naszej szkoły uzyskali następujące wyniki:Michał Wójcik -13 miejsceUrszula Czaja -23 miejsce. Niestety uczniom nie udało zakwalifikować się do zawodów centralnych. Ines Jędo – uczennica kl. II LO w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Rutyny w Szczucinie – uczestniczką zawodów okręgowych Olimpiady Tematycznej – Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego. Olimpiada Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego jest trójstopniową olimpiadą tematyczną, o wielkim prestiżu naukowym. Jej organizatorami są Wydział Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, w strukturze którego działa Katedra Historii Wojskowości oraz Dyrektor Wojskowego Biura Badań Historycznych Ministerstwa Obrony Narodowej. Wiedza wymagana w Olimpiadze wykracza szeroko poza program szkoły średniej i ma charakter interdyscyplinarny obejmujący historię, geografię, literaturę polską, plastykę itd.. Ines Jędo zwyciężyła w zawodach międzyszkolnych w Tarnowie uzyskując najwyższą ilość punktów i została zakwalifikowana do II - okręgowego – etapu Olimpiady, który odbędzie się 4 kwietnia w Krakowie.