Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Osiągnięcia uczniów ZSP w Szczucinie na olimpiadach i konkursach wiedzy

Osiągnięcia uczniów ZSP w Szczucinie na olimpiadach i konkursach wiedzy

Osiągnięcia uczniów ZSP w Szczucinie na olimpiadach i konkursach wiedzy

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie uczestniczyli z sukcesami w: Wojewódzkim Etapie konkursu pod hasłem „I Krakowski Konkurs Wiedzy o Gospodarce i Turystyce", konkursie „ Diamentowy indeks AGH" oraz Ogólnopolskim Konkursie pod hasłem – Konkurs o Irlandii.

Konkurs Wiedzy o Gospodarce i Turystyce

Po zwycięstwie w „I Tarnowskim Konkursie wiedzy o Gospodarce i Turystyce" zespół ZSP w Szczucinie w składzie: Aneta Duda IV TEK, Radosław Dadej IV TEK, Piotr Madej IV TEK, Justyna Szczygieł IV TEK , Sylwia Ciepichał III LPD, Magdalena Marchwicka III LPD, Justyna Sajdak III LPD, zmagał się w etapie wojewódzkim konkursu pod hasłem: „I Krakowski Konkurs Wiedzy o Gospodarce i Turystyce". Cały zespół ZSP uczestniczył w pierwszej części konkursu rozwiązując test z zakresu gospodarki i turystyki Polski, część pytań dotyczyło również sponsorów konkursu.

Do dogrywki został zakwalifikowany uczeń klasy IV Technikum Ekonomicznego Piotr Madej. Po długich oczekiwaniach jury ogłosiło werdykt. Do etapu centralnego w Warszawie dostało nominacje 19 osób. Pierwsza dziesiątka laureatów konkursu otrzymała cenne nagrody, dyplomy i podziękowania.

Piotr Madej stanął na podium zajmując drugie miejsce. 18 kwietnia Piotr wyjeżdża do Warszawy, aby reprezentować szkołę na etapie centralnym konkursu.Konkurs odbywać się będzie na Uniwersytecie Warszawskim. Opiekunem zespołu była mgr Marta Szwajkosz.

Paweł Marcinek z klasy III C Liceum Ogólnokształcącego walczy o „Diamentowy indeks AGH"

Uczeń klasy III C – Paweł Marcinek – walczy w konkursie ,, O Diamentowy Indeks AGH " . Konkurs ten jest realizowany przez krakowską uczelnię po raz pierwszy. Był on realizowany jednocześnie w czterech dziedzinach: matematyki, fizyki, chemii i geografii. Nagrodą w konkursie jest wolny wstęp na wybrane kierunki studiów na krakowskiej uczelni. Konkurs składał się z 3 etapów.

Pierwszy etap z matematyki polegał na rozwiązaniu zadań w domu i wysłaniu ich do Krakowa do siedziby AGH. Paweł ukończył go 31.12.2007 r. z wynikiem 98 % punktów.

Do drugiego etapu, który odbywał się w Krakowie dnia 17.02.2008 r., kwalifikowano uczniów z dorobkiem co najmniej 70 % punktów. Nasz uczeń zdobył wtedy 93 % punktów. Trzeci etap odbył się 06.04.2008 r. również w Krakowie. Jego wyniki nie są jeszcze znane, ale wierzymy, że Paweł znów wypadł doskonale. Jest to ostatni etap konkursu. Laureatami zostają uczniowie , którzy zdobyli co najmniej 70 % punktów . Uczelnia rozróżnia 3 kategorie laureatów :
a) pierwsza kategoria – 10 najlepszych uczestników (wolny wstęp na wszystkie kierunki studiów oferowanych przez AGH ) ;
b) druga kategoria – kolejnych 10 najlepszych uczestników (kilka z kierunków nie jest objętych wolnym wstępem) ;
c) trzecia kategoria – reszta laureatów, którzy uzyskali 70 % punktów (kolejne kilka kierunków nie objętych wolnym wstępem).
Paweł Marcinek do kolejnych etapów konkursu przygotowywany był przez swoja nauczycielkę matematyki – mgr Danutę Bryk.

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie : http://www.diament.agh.edu.pl/

Ogólnopolski konkurs pod hasłem - „Konkurs o Irlandii" organizowany przez Turism Ireland w Polsce.

Ogólnopolski Konkurs o Irlandii polegał na zrealizowaniu projektu - przewodnika po Irlandii. Projekty mogły być realizowane różnymi technikami. W naszej szkole tego zadania podjęły się uczennice klasy II LOA o profilu europejskim.

Oto lista osób realizujących projekt: Agnieszka Frąc, Aleksandra Kupiec, Aneta Pająk, Joanna Pyszka, Karolina Smolicha, Magdalena Piwowarczyk, Anna Korbaś.

Dziewczyny wybrały w Irlandii najciekawsze miejsca i przygotowały doskonały – film teledysk ukazujący piękno tych miejsc. Spośród 200 szkół zgłoszonych do konkursu z całej Polski, 100 podjęło się zrealizować projekt. Najlepsze projekty zostały nagrodzone wycieczkami do Irlandii.

Nasz zespół otrzymał pierwsze wyróżnienie, należy wspomnieć, że prac wyróżnionych było tylko 6 i byliśmy jedynym zespołem pochodzącym z tak małego ośrodka.

A oto krótki komentarz projektu przesłany przez organizatora: „ZSP w Szczucinie – fantastyczny, dynamiczny film/ prawie teledysk, stworzony przez niezwykle utalentowane dziewczyny". Opiekun zespołu mgr Marta Szwajkosz

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie uczestniczyli z sukcesami w: Wojewódzkim Etapie konkursu pod hasłem „I Krakowski Konkurs Wiedzy o Gospodarce i Turystyce", konkursie „ Diamentowy indeks AGH" oraz Ogólnopolskim Konkursie pod hasłem – Konkurs o Irlandii. Konkurs Wiedzy o Gospodarce i Turystyce Po zwycięstwie w „I Tarnowskim Konkursie wiedzy o Gospodarce i Turystyce" zespół ZSP w Szczucinie w składzie: Aneta Duda IV TEK, Radosław Dadej IV TEK, Piotr Madej IV TEK, Justyna Szczygieł IV TEK , Sylwia Ciepichał III LPD, Magdalena Marchwicka III LPD, Justyna Sajdak III LPD, zmagał się w etapie wojewódzkim konkursu pod hasłem: „I Krakowski Konkurs Wiedzy o Gospodarce i Turystyce". Cały zespół ZSP uczestniczył w pierwszej części konkursu rozwiązując test z zakresu gospodarki i turystyki Polski, część pytań dotyczyło również sponsorów konkursu. Do dogrywki został zakwalifikowany uczeń klasy IV Technikum Ekonomicznego Piotr Madej. Po długich oczekiwaniach jury ogłosiło werdykt. Do etapu centralnego w Warszawie dostało nominacje 19 osób. Pierwsza dziesiątka laureatów konkursu otrzymała cenne nagrody, dyplomy i podziękowania. Piotr Madej stanął na podium zajmując drugie miejsce. 18 kwietnia Piotr wyjeżdża do Warszawy, aby reprezentować szkołę na etapie centralnym konkursu.Konkurs odbywać się będzie na Uniwersytecie Warszawskim. Opiekunem zespołu była mgr Marta Szwajkosz. Paweł Marcinek z klasy III C Liceum Ogólnokształcącego walczy o „Diamentowy indeks AGH" Uczeń klasy III C – Paweł Marcinek – walczy w konkursie ,, O Diamentowy Indeks AGH " . Konkurs ten jest realizowany przez krakowską uczelnię po raz pierwszy. Był on realizowany jednocześnie w czterech dziedzinach: matematyki, fizyki, chemii i geografii. Nagrodą w konkursie jest wolny wstęp na wybrane kierunki studiów na krakowskiej uczelni. Konkurs składał się z 3 etapów. Pierwszy etap z matematyki polegał na rozwiązaniu zadań w domu i wysłaniu ich do Krakowa do siedziby AGH. Paweł ukończył go 31.12.2007 r. z wynikiem 98 % punktów. Do drugiego etapu, który odbywał się w Krakowie dnia 17.02.2008 r., kwalifikowano uczniów z dorobkiem co najmniej 70 % punktów. Nasz uczeń zdobył wtedy 93 % punktów. Trzeci etap odbył się 06.04.2008 r. również w Krakowie. Jego wyniki nie są jeszcze znane, ale wierzymy, że Paweł znów wypadł doskonale. Jest to ostatni etap konkursu. Laureatami zostają uczniowie , którzy zdobyli co najmniej 70 % punktów . Uczelnia rozróżnia 3 kategorie laureatów :a) pierwsza kategoria – 10 najlepszych uczestników (wolny wstęp na wszystkie kierunki studiów oferowanych przez AGH ) ;b) druga kategoria – kolejnych 10 najlepszych uczestników (kilka z kierunków nie jest objętych wolnym wstępem) ;c) trzecia kategoria – reszta laureatów, którzy uzyskali 70 % punktów (kolejne kilka kierunków nie objętych wolnym wstępem).Paweł Marcinek do kolejnych etapów konkursu przygotowywany był przez swoja nauczycielkę matematyki – mgr Danutę Bryk. Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie : http://www.diament.agh.edu.pl/ Ogólnopolski konkurs pod hasłem - „Konkurs o Irlandii" organizowany przez Turism Ireland w Polsce. Ogólnopolski Konkurs o Irlandii polegał na zrealizowaniu projektu - przewodnika po Irlandii. Projekty mogły być realizowane różnymi technikami. W naszej szkole tego zadania podjęły się uczennice klasy II LOA o profilu europejskim. Oto lista osób realizujących projekt: Agnieszka Frąc, Aleksandra Kupiec, Aneta Pająk, Joanna Pyszka, Karolina Smolicha, Magdalena Piwowarczyk, Anna Korbaś. Dziewczyny wybrały w Irlandii najciekawsze miejsca i przygotowały doskonały – film teledysk ukazujący piękno tych miejsc. Spośród 200 szkół zgłoszonych do konkursu z całej Polski, 100 podjęło się zrealizować projekt. Najlepsze projekty zostały nagrodzone wycieczkami do Irlandii. Nasz zespół otrzymał pierwsze wyróżnienie, należy wspomnieć, że prac wyróżnionych było tylko 6 i byliśmy jedynym zespołem pochodzącym z tak małego ośrodka. A oto krótki komentarz projektu przesłany przez organizatora: „ZSP w Szczucinie – fantastyczny, dynamiczny film/ prawie teledysk, stworzony przez niezwykle utalentowane dziewczyny". Opiekun zespołu mgr Marta Szwajkosz