Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. OSP w Oleśnie zakupiła nowoczesny samochód strażacki

OSP w Oleśnie zakupiła nowoczesny samochód strażacki

OSP w Oleśnie zakupiła nowoczesny samochód strażacki

Ochotnicza Straż Pożarna w Oleśnie zakupiła nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6 (4X4). 24 października 2022 roku wóz strażacki został przywieziony do jednostki w Oleśnie, gdzie będzie służył mieszkańcom gminy i regionu.

Nowy pojazd spełnia wszelkie standardy, które obowiązują tego typu samochody. Posiada na stałe zamontowany najwyższej jakości sprzęt ratowniczo – gaśniczy. Został wyposażony w urządzenia, które mogą być używane do każdego rodzaju akcji ratowniczej i gaśniczej.
Zakup samochodu został sfinansowany z dotacji otrzymanych z wielu instytucji, które dofinansowały to przedsięwzięcie. Są to środki finansowe otrzymane z: Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Powiatu Dąbrowskiego, Gminy Olesno oraz firmy ubezpieczeniowej.
Nowoczesny wóz strażacki z pewnością przyczyni się do wzrostu poziomu zabezpieczenia operacyjnego naszego regionu jak również województwa małopolskiego poprzez m.in. skuteczne działania polegające na udzielaniu pomocy osobom zagrożonym i poszkodowanym. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Oleśnie służy mieszkańcom gminy i regionu już 100 lat. Uroczysty jubileusz 100-lecia działalności obchodzono 29 maja 2022 roku. Strażacy ochotnicy tej jednostki rocznie wyjeżdżają około 80 razy do wszelkich zdarzeń na terenie gminy i powiatu.

 

 

Foto: R. Pikul

Ochotnicza Straż Pożarna w Oleśnie zakupiła nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Renault Trucks D16 HIGH K P4X4 280E6 (4X4). 24 października 2022 roku wóz strażacki został przywieziony do jednostki w Oleśnie, gdzie będzie służył mieszkańcom gminy i regionu. Nowy pojazd spełnia wszelkie standardy, które obowiązują tego typu samochody. Posiada na stałe zamontowany najwyższej jakości sprzęt ratowniczo – gaśniczy. Został wyposażony w urządzenia, które mogą być używane do każdego rodzaju akcji ratowniczej i gaśniczej.Zakup samochodu został sfinansowany z dotacji otrzymanych z wielu instytucji, które dofinansowały to przedsięwzięcie. Są to środki finansowe otrzymane z: Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Powiatu Dąbrowskiego, Gminy Olesno oraz firmy ubezpieczeniowej.Nowoczesny wóz strażacki z pewnością przyczyni się do wzrostu poziomu zabezpieczenia operacyjnego naszego regionu jak również województwa małopolskiego poprzez m.in. skuteczne działania polegające na udzielaniu pomocy osobom zagrożonym i poszkodowanym. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Oleśnie służy mieszkańcom gminy i regionu już 100 lat. Uroczysty jubileusz 100-lecia działalności obchodzono 29 maja 2022 roku. Strażacy ochotnicy tej jednostki rocznie wyjeżdżają około 80 razy do wszelkich zdarzeń na terenie gminy i powiatu.     Foto: R. Pikul