Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Ostrzeżenie hydrologiczne - zmiana

Ostrzeżenie hydrologiczne - zmiana

Ostrzeżenie hydrologiczne - zmiana

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie zmieniło wydane wcześniej ostrzeżenie hydrologiczne o wezbraniach z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

Szczegóły ostrzeżenia:

Ostrzeżenie o wezbraniach z przekroczeniem stanów ostrzegawczych (2 stopień zagrożenia)

  • Obszar: zlewnie: Wisła od ujścia Dunajca do ujścia Wisłoki (małopolskie).
  • Ważność: od godz. 18:22 dnia 01.09.2021 r. do godz. 20:00 dnia 03.09.2021 r.
  • Przebieg: W związku z przemieszczaniem się kulminacji fali wezbraniowej na Wiśle obserwowany będzie dalszy wzrost poziomu wody, przy przekroczonych stanach ostrzegawczych w profilach Karsy oraz Szczucin.
  • Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 100%
  • Uwagi: Zmiana dotyczy wydłużenia okresu obowiązywania Ostrzeżenia oraz opisu przebiegu zjawiska. W przypadku istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska Ostrzeżenie może ulec zmianie.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Dąbrowie Tarnowskiej

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Krakowie zmieniło wydane wcześniej ostrzeżenie hydrologiczne o wezbraniach z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Szczegóły ostrzeżenia: Ostrzeżenie o wezbraniach z przekroczeniem stanów ostrzegawczych (2 stopień zagrożenia) Obszar: zlewnie: Wisła od ujścia Dunajca do ujścia Wisłoki (małopolskie). Ważność: od godz. 18:22 dnia 01.09.2021 r. do godz. 20:00 dnia 03.09.2021 r. Przebieg: W związku z przemieszczaniem się kulminacji fali wezbraniowej na Wiśle obserwowany będzie dalszy wzrost poziomu wody, przy przekroczonych stanach ostrzegawczych w profilach Karsy oraz Szczucin. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 100% Uwagi: Zmiana dotyczy wydłużenia okresu obowiązywania Ostrzeżenia oraz opisu przebiegu zjawiska. W przypadku istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska Ostrzeżenie może ulec zmianie. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Dąbrowie Tarnowskiej