1. Otwarcie drugiego w powiecie wielofunkcyjnego boiska ze sztuczną nawierzchnią

Otwarcie drugiego w powiecie wielofunkcyjnego boiska ze sztuczną nawierzchnią

22 grudnia 2008r. zostało oficjalnie otwarte boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie. Przecięcia wstęgi dokonali Wiceminister Sportu i Turystyki Katarzyna Sobierajska, Wicewojewoda Małopolski Stanisław Sorys, Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski oraz Dyrektor ZSP w Szczucinie Monika Kosińska wraz z Przewodniczącą Samorządu Szkolnego Klaudyną Łabuz. Poświęcenia dokonał Proboszcz parafii Szczucin ks. Zygmunt Warzecha. Uroczystość otwarcia boiska uświetnili również swoim przybyciem posłowie RP Edward Czesak i Józef Rojek. Boisko zostało wybudowane w ramach powiatowego programu rozwoju bazy sportowej szkół ponadgimnazjalnych i programu Ministerstwa Sportu i Turystyki – „budowa ogólnodostępnych boisk wielofunkcyjnych dla dzieci i młodzieży". Całkowity koszt inwestycji zamknął się kwotą 497 807 zł, dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki wyniosło 200 000 zł. Boisko wielofunkcyjne o nawierzchni z trawy syntetycznej (wysokość trawy 15 mm) wraz z ogrodzeniem i oświetleniem ma wymiary płyty 22x44 m. Boisko jest przewidziane dla następujących dyscyplin: piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki, tenisa ziemnego i badmintona. Z okazji otwarcia boiska, Starosta Dąbrowski, w imieniu całego samorządu powiatowego, wręczył szkole komplet rakiet tenisowych oraz piłki przeznaczone do gry na sztucznej nawierzchni. Poseł Edward Czesak podarował szkole piłkę z autografami piłkarzy Unii Tarnów. Powiatowy program rozwoju bazy sportowej jest nadal kontynuowany. Na 2009r. zaplanowane zostało wybudowanie, również wielofunkcyjnego boiska ze sztuczną nawierzchnią, przy ZSP Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Zlecone już zostało wykonanie dokumentacji i projektu technicznego boiska.