1. Otwarcie nowego bloku operacyjnego w Szpitalu Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej

Otwarcie nowego bloku operacyjnego w Szpitalu Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej

W dniu 16 listopada br., odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanego bloku operacyjnego w Szpitalu Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej. Spotkanie rozpoczęło się wmurowaniem aktu erekcyjnego, na którym umieszczono pamiątkową tablicą, po czym nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi. Budowa bloku operacyjnego i sterylizatorni jest najdroższą inwestycją w dotychczasowej historii dąbrowskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Całość inwestycji kosztowała 15,6 mln zł. Projekt pn. „Rozbudowa i wyposażenie sal operacyjnych Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej" udało się zrealizować dzięki współfinansowaniu ze środków unijnych w ramach MRPO na lata 2007-2013 w wysokości ponad 9 mln zł. Pozostałe źródła finansowania stanowią: budżet powiatu, budżety gmin, środki zabezpieczone na koncie ZOZ i kredyty bankowe poręczone przez Powiat Dąbrowski. Na uroczystość przybyli Parlamentarzyści: Poseł Józef Rojek, Poseł Edward Czesak, Poseł Andrzej Sztorc, a także Wicewojewoda Małopolski Stanisław Sorys, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela i Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak. Samorząd Powiatu Dąbrowskiego reprezentowali: Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, Wicestarosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej Robert Kądzielawa. Samorząd Gminy Dąbrowa Tarnowska reprezentował Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek.Obecni byli również: Wójt Gminy Bolesław Kazimierz Olearczyk, Wójt Gminy Mędrzechów Krzysztof Korzec, Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec oraz Radni Sejmiku Województwa Małopolskiego, Radni Rady Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej, Członkowie Rady Społecznej ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej, Przedstawicielki Związków Zawodowych ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej, Przedstawiciele wykonawcy obiektu, ordynatorzy oddziałów i personel Szpitala. Do budowy bloku operacyjnego, który znajduje się za głównym budynkiem szpitala, została użyta najnowocześniejsza technologia odpowiadająca najwyższym standardom obowiązującym w szpitalach. Nowy budynek pomieści cztery sale: ortopedyczną, ginekologiczną, chirurgiczną i ogólną oraz salę wybudzeń z monitoringiem i centralną sterylizatornię dla całego szpitala. W najbliższych tygodniach blok operacyjny będzie wyposażany m.in. w nowy tomograf i aparaturę rentgenowską, a pierwszych pacjentów przyjmie na początku stycznia przyszłego roku. Plan na przyszły rok to kolejne modernizacje i remonty – przebudowa kuchni i jednego z pawilonów szpitalnych, gdzie mają powstać sanitariaty i prysznice dla pacjentów.