Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Otwarcie wystawy pt. "Wincenty Witos - Premier Rządu 1920"

Otwarcie wystawy pt. "Wincenty Witos - Premier Rządu 1920"

Otwarcie wystawy pt.

18 kwietnia br. w budynku stajnia cugowych w Brniu  odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pod tytułem „Wincenty Witos – Premier Rządu 1920” zorganizowane przez Centrum Polonii  - Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu. Na uroczystość przybyli między innymi Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Dyrektor Urzędu Pracy Józef Małek, Dyrektor Zespołu Jednostek Wspierających Rodzinę Krzysztof Piotrowski, Komendant Powiatowy Straży Pożarnej Adam Rzemiński, Dyrektor Biblioteki Publicznej Ewa Drzazga, Kierownik Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach Janusz Skicki, który zarazem przygotował wystawę.
Dyrektor Centrum Polonii w Brniu Stanisław Krawiec rozpoczął spotkanie prezentacją multimedialną pod tytułem „Bitwa warszawska”, następnie Kierownik Muzeum  w Wierzchosławicach Janusz Skicki oprowadził po niej zaproszonych gości.
Wystawa omawia tło zdarzeń politycznych i militarnych, które toczyły się od wiosny 1920 roku do układów pokojowych zawartych z bolszewikami w Rydze w 1921 roku.  Na ekspozycję składaja się głównie zdjęcia, prasa oraz przedmioty z tamtych lat, między innymi Order Orła Białego, który Wincenty Witos otrzymał w 1921 roku.
Wystawa prezentowana jest w godzinach od 8.00 do 16.00 w Centrum Polonii w Brniu, wstęp wolny.
Szkoły mogą skorzystać z oferty lekcji historycznej.  Półgodzinna lekcja składa się z krótkiego wstępu – Rzeczpospolita Polska w latach 1920-1921, prezentacji multimedialnej „Bitwa warszawska oraz wystawy planszowej. W przypadku chęci skorzystania z oferty prosimy o skontaktowanie się z Centrum Polonii w Brniu pod numerem telefonu 14 642 21 35 lub na adres email: biuro@centrumpolonii.pl .

18 kwietnia br. w budynku stajnia cugowych w Brniu  odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pod tytułem „Wincenty Witos – Premier Rządu 1920” zorganizowane przez Centrum Polonii  - Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu. Na uroczystość przybyli między innymi Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Dyrektor Urzędu Pracy Józef Małek, Dyrektor Zespołu Jednostek Wspierających Rodzinę Krzysztof Piotrowski, Komendant Powiatowy Straży Pożarnej Adam Rzemiński, Dyrektor Biblioteki Publicznej Ewa Drzazga, Kierownik Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach Janusz Skicki, który zarazem przygotował wystawę. Dyrektor Centrum Polonii w Brniu Stanisław Krawiec rozpoczął spotkanie prezentacją multimedialną pod tytułem „Bitwa warszawska”, następnie Kierownik Muzeum  w Wierzchosławicach Janusz Skicki oprowadził po niej zaproszonych gości.Wystawa omawia tło zdarzeń politycznych i militarnych, które toczyły się od wiosny 1920 roku do układów pokojowych zawartych z bolszewikami w Rydze w 1921 roku.  Na ekspozycję składaja się głównie zdjęcia, prasa oraz przedmioty z tamtych lat, między innymi Order Orła Białego, który Wincenty Witos otrzymał w 1921 roku.Wystawa prezentowana jest w godzinach od 8.00 do 16.00 w Centrum Polonii w Brniu, wstęp wolny.Szkoły mogą skorzystać z oferty lekcji historycznej.  Półgodzinna lekcja składa się z krótkiego wstępu – Rzeczpospolita Polska w latach 1920-1921, prezentacji multimedialnej „Bitwa warszawska oraz wystawy planszowej. W przypadku chęci skorzystania z oferty prosimy o skontaktowanie się z Centrum Polonii w Brniu pod numerem telefonu 14 642 21 35 lub na adres email: biuro@centrumpolonii.pl .