Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Półkolonia z "Pomocną Dłonią"

Półkolonia z "Pomocną Dłonią"

Półkolonia z

Wakacje są czasem odpoczynku i chwili oddechu od szkoły, czasem kiedy dzieci wyjeżdżają z domów na różnego rodzaju kolonie i obozy. Często jednak bywa tak, że rodzice nie mają możliwości finansowych aby wysłać swoje dzieci na letni wypoczynek.

Po raz kolejny już Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Pomocna Dłoń" w Dąbrowie Tarnowskiej wyszło naprzeciw temu problemowi i zorganizowało w okresie od 7 lipca - 18 lipca br. półkolonię, w której brały udział dzieci niepełnosprawne. Nie byłoby to możliwe bez pomocy ze strony Starosty Dąbrowskiego, Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, PCPR-u, MGOPS-u oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej. W tym roku tak jak w roku ubiegłym półkolonia odbywała się w pomieszczeniach Publicznej Szkoły Podstawowej NR 1 im. Jana Pawła II gdzie na dzieci czekało mnóstwo zabawy i konkursów. W programie były m.in. ciekawe wycieczki (Tuchów, Kraków - ZOO, Narożniki - Ośrodek Jazdy Konnej), wyjścia na basen, gry i zabawy integracyjne, spotkanie z Policjantami, zawody sportowe, zajęcia z elementami muzykoterapii oraz zajęcia plastyczne.

Realizatorami programu byli wychowawcy, którzy mieli przygotowanie pedagogiczne a także doświadczenie w pracy z dziećmi oraz z osobami niepełnosprawnymi. Dzielnie w codziennych obowiązkach wspierali ich wolontariusze.Wspólnie spędzony czas był okazją do integracji, nawiązania przyjaźni, był to czas nie tylko zabawy ale również nauki.

Wypoczynek zorganizowany przez Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń "był przepełniony wieloma atrakcjami, wśród nich była wyprawa do Ośrodka Jazdy Konnej w Narożnikach, gdzie każdy miał możliwość dotknięcia, pogłaskania a nawet przejażdżki na koniu. Uczestnicy Półkolonii odwiedzili również Kraków. Trzeba przyznać, że krakowskie ZOO cieszy się niesłabnącą popularnością wśród dzieci, miejsce położone jest na zachodnich obrzeżach miasta, na terenie przepięknego Lasku Wolskiego. A i dużą atrakcją dla dzieci była możliwość karmienia zwierząt.

Kierownikiem Półkolonii była Pani Bogusława Molak - członek Zarządu Stowarzyszenia, która przez okres trwania półkolonii miała wsparcie w Zarządzie Stowarzyszenia, w osobach: Prezes Stowarzyszenia - Barbara Sobecka - Mikos, Wiceprezes - Stanisława Jastrząb, Skarbnik - Halina Sarat. Na zakończenie organizatorzy wręczyli uczestnikom pamiątkowe dyplomy a także drobne upominki, uśmiechnięte miny małych milusińskich wynagrodziły wszelkie trudy organizacyjne.

Wakacje są czasem odpoczynku i chwili oddechu od szkoły, czasem kiedy dzieci wyjeżdżają z domów na różnego rodzaju kolonie i obozy. Często jednak bywa tak, że rodzice nie mają możliwości finansowych aby wysłać swoje dzieci na letni wypoczynek. Po raz kolejny już Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Pomocna Dłoń" w Dąbrowie Tarnowskiej wyszło naprzeciw temu problemowi i zorganizowało w okresie od 7 lipca - 18 lipca br. półkolonię, w której brały udział dzieci niepełnosprawne. Nie byłoby to możliwe bez pomocy ze strony Starosty Dąbrowskiego, Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, PCPR-u, MGOPS-u oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej. W tym roku tak jak w roku ubiegłym półkolonia odbywała się w pomieszczeniach Publicznej Szkoły Podstawowej NR 1 im. Jana Pawła II gdzie na dzieci czekało mnóstwo zabawy i konkursów. W programie były m.in. ciekawe wycieczki (Tuchów, Kraków - ZOO, Narożniki - Ośrodek Jazdy Konnej), wyjścia na basen, gry i zabawy integracyjne, spotkanie z Policjantami, zawody sportowe, zajęcia z elementami muzykoterapii oraz zajęcia plastyczne. Realizatorami programu byli wychowawcy, którzy mieli przygotowanie pedagogiczne a także doświadczenie w pracy z dziećmi oraz z osobami niepełnosprawnymi. Dzielnie w codziennych obowiązkach wspierali ich wolontariusze.Wspólnie spędzony czas był okazją do integracji, nawiązania przyjaźni, był to czas nie tylko zabawy ale również nauki. Wypoczynek zorganizowany przez Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń "był przepełniony wieloma atrakcjami, wśród nich była wyprawa do Ośrodka Jazdy Konnej w Narożnikach, gdzie każdy miał możliwość dotknięcia, pogłaskania a nawet przejażdżki na koniu. Uczestnicy Półkolonii odwiedzili również Kraków. Trzeba przyznać, że krakowskie ZOO cieszy się niesłabnącą popularnością wśród dzieci, miejsce położone jest na zachodnich obrzeżach miasta, na terenie przepięknego Lasku Wolskiego. A i dużą atrakcją dla dzieci była możliwość karmienia zwierząt. Kierownikiem Półkolonii była Pani Bogusława Molak - członek Zarządu Stowarzyszenia, która przez okres trwania półkolonii miała wsparcie w Zarządzie Stowarzyszenia, w osobach: Prezes Stowarzyszenia - Barbara Sobecka - Mikos, Wiceprezes - Stanisława Jastrząb, Skarbnik - Halina Sarat. Na zakończenie organizatorzy wręczyli uczestnikom pamiątkowe dyplomy a także drobne upominki, uśmiechnięte miny małych milusińskich wynagrodziły wszelkie trudy organizacyjne.