Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Półmetek wakacji w Centrum Polonii

Półmetek wakacji w Centrum Polonii

Półmetek wakacji w Centrum Polonii

Przez cały lipiec w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbywały się bezpłatne zajęcia dla dzieci.

Młodzi mieszkańcy miejscowości dwa razy w tygodniu po dwie godziny spotykali się w breńskiej instytucji kultury na warsztatach plastycznych. Podczas ich trwania zapoznawali się z różnymi ciekawymi formami artystycznymi.

Zajęcia rozpoczęły od przygotowania plecionych rybek z papieru – czyli połączenia różnych technik: malowania stemplami gąbkowymi z przeplatankami paseczkami z kolorowego papieru. Następnie każde dziecko stworzyło swój własny wakacyjny agamograph oraz trójwymiarowe akwarium.

Podczas kolejnych spotkań dzieci poznawały technikę wykonywania uproszczonych witraży na folii. Odbyły się również warsztaty z produkcji mydełka z gliceryny oraz kolejne z elementami sensoplastyki – od masy do rzeźby i były to domki krasnoludków z masy solnej.

www.centrumpolonii.pl/mags

Przez cały lipiec w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbywały się bezpłatne zajęcia dla dzieci. Młodzi mieszkańcy miejscowości dwa razy w tygodniu po dwie godziny spotykali się w breńskiej instytucji kultury na warsztatach plastycznych. Podczas ich trwania zapoznawali się z różnymi ciekawymi formami artystycznymi. Zajęcia rozpoczęły od przygotowania plecionych rybek z papieru – czyli połączenia różnych technik: malowania stemplami gąbkowymi z przeplatankami paseczkami z kolorowego papieru. Następnie każde dziecko stworzyło swój własny wakacyjny agamograph oraz trójwymiarowe akwarium. Podczas kolejnych spotkań dzieci poznawały technikę wykonywania uproszczonych witraży na folii. Odbyły się również warsztaty z produkcji mydełka z gliceryny oraz kolejne z elementami sensoplastyki – od masy do rzeźby i były to domki krasnoludków z masy solnej. www.centrumpolonii.pl/mags