Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Pływalnia bliżej ulicy

Pływalnia bliżej ulicy

Pływalnia bliżej ulicy

Badania geologiczne terenu Miejsko - Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Tarnowskiej wykazały, że konieczna jest zmiana lokalizacji zaplanowanej tu krytej pływalni. Okazało się bowiem, że w miejscu początkowo branym pod uwagę tzw. warstwa nośna jest zbyt płytka. Budynek pływalni zostanie przesunięty bliżej ul. Sportowej i basenu odkrytego.

- Zmiana lokalizacji ma zapewnić niecce pływalni właściwą stabilność. W związku ze zmianami przesunął się nieco termin przygotowania projektu, potrzebne było dopracowanie zmian w połączeniach komunikacyjnych. Nowe położenie umożliwi wejście na pływalnię nie tylko z parkingu, ale dla niezmotoryzowanych również od ul. Sportowej - wyjaśnia burmiastrz Stanisław Początek.

Wykonawca zapewnia, że nie zmienia to terminu oddania obiektu zaplanowanego na sierpień 2006 roku. Natomiast projekt pływalni ma być gotowy we wrześniu.

Nadal niewyjaśniona pozostaje kwestia ceny basenu, w związku z podwyżką podatku VAT od maja tego roku. Gmina zwróciła się w tej sprawie do parlamentarzystów, zabiega o odpowiednie zapisy prawne, które gwarantowałyby umowom wieloletnim, zawartym przed 1 maja, ceny obowiązujące w tym czasie. W przeciwnym razie koszt pływalni wyniósłby nie 8,7 mln, a około 10 mln.
(baja)

Źródło: Dziennik Polski

Badania geologiczne terenu Miejsko - Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Tarnowskiej wykazały, że konieczna jest zmiana lokalizacji zaplanowanej tu krytej pływalni. Okazało się bowiem, że w miejscu początkowo branym pod uwagę tzw. warstwa nośna jest zbyt płytka. Budynek pływalni zostanie przesunięty bliżej ul. Sportowej i basenu odkrytego. - Zmiana lokalizacji ma zapewnić niecce pływalni właściwą stabilność. W związku ze zmianami przesunął się nieco termin przygotowania projektu, potrzebne było dopracowanie zmian w połączeniach komunikacyjnych. Nowe położenie umożliwi wejście na pływalnię nie tylko z parkingu, ale dla niezmotoryzowanych również od ul. Sportowej - wyjaśnia burmiastrz Stanisław Początek. Wykonawca zapewnia, że nie zmienia to terminu oddania obiektu zaplanowanego na sierpień 2006 roku. Natomiast projekt pływalni ma być gotowy we wrześniu. Nadal niewyjaśniona pozostaje kwestia ceny basenu, w związku z podwyżką podatku VAT od maja tego roku. Gmina zwróciła się w tej sprawie do parlamentarzystów, zabiega o odpowiednie zapisy prawne, które gwarantowałyby umowom wieloletnim, zawartym przed 1 maja, ceny obowiązujące w tym czasie. W przeciwnym razie koszt pływalni wyniósłby nie 8,7 mln, a około 10 mln.(baja) Źródło: Dziennik Polski