Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Pływalnia w Dąbrowie coraz bliżej

Pływalnia w Dąbrowie coraz bliżej

Pływalnia w Dąbrowie coraz bliżej

Popływają i pograją... ale dopiero za półtora roku. Tyle bowiem będzie trwała realizacja dwóch ważnych dla mieszkańców Powiśla inwestycji sportowych. Już za kilka tygodni – o ile aura pozwoli - rusza budowa krytej pływalni w Dąbrowie Tarnowskiej. Rozpoczęcie prac przesunęło się ze względu na problemy z geologicznym ukształtowaniem terenu. 

„Specjalistyczne badania musiały zostać powtórzone” – mówi burmistrz Dąbrowy Stanisław Początek. Według burmistrza wszystkie prace przy basenie zakończą się w połowie 2006 roku. Nie mniej ważne szczególnie dla uczniów z regionu będzie powstanie dwóch nowych sal sportowych. Pieniędzy na sfinansowanie inwestycji władze Dąbrowy zamierzają szukać w różnych miejscach. Pierwsza próba aplikowania do ZPORR-u nie powiodła się ale samorząd zamierza ją ponowić. Konieczne będzie jednak także zaciągnięcie kredytów. 

Źródło: Radio MAKS

Popływają i pograją... ale dopiero za półtora roku. Tyle bowiem będzie trwała realizacja dwóch ważnych dla mieszkańców Powiśla inwestycji sportowych. Już za kilka tygodni – o ile aura pozwoli - rusza budowa krytej pływalni w Dąbrowie Tarnowskiej. Rozpoczęcie prac przesunęło się ze względu na problemy z geologicznym ukształtowaniem terenu.  „Specjalistyczne badania musiały zostać powtórzone” – mówi burmistrz Dąbrowy Stanisław Początek. Według burmistrza wszystkie prace przy basenie zakończą się w połowie 2006 roku. Nie mniej ważne szczególnie dla uczniów z regionu będzie powstanie dwóch nowych sal sportowych. Pieniędzy na sfinansowanie inwestycji władze Dąbrowy zamierzają szukać w różnych miejscach. Pierwsza próba aplikowania do ZPORR-u nie powiodła się ale samorząd zamierza ją ponowić. Konieczne będzie jednak także zaciągnięcie kredytów.  Źródło: Radio MAKS