Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Państwowa Straż Pożarna w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza uczniów do zwiedzania

Państwowa Straż Pożarna w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza uczniów do zwiedzania

Państwowa Straż Pożarna w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza uczniów do zwiedzania

W związku ze zbliżającym się miesiącem majem, a tym samym miesiącem ochrony przeciwpożarowej, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do zwiedzania Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Dąbrowie Tarnowskiej przy ul. Żabieńskiej 20

W trakcie zwiedzania przedstawione zostaną prezentacje edukacyjne bezpiecznych zachowań w szkole, domu i lesie.
W celach szkoleniowych dzieci i młodzieży przygotowana została komora dymna służąca do pokazów sposobu zachowania w przypadku pożaru i zadymienia w pomieszczeniach zamkniętych. Komora wyposażona jest w bezpieczne urządzenie zadymiające oraz oznakowana jest znakami bezpieczeństwa i ewakuacyjnymi, z którymi dzieci i młodzież stykają się na co dzień w przedszkolach i szkołach. Ma ona na celu symulację ograniczonej widoczności w przypadku wystąpienia pożaru, jak również zasad i sposobów bezpiecznego opuszczenia zagrożonego pomieszczenia.

W trakcie zwiedzania zaprezentowany zostanie również sprzęt służący do gaszenia pożarów jak również do działań ratowniczych podczas wypadków drogowych.

Zwiedzanie jest możliwe tylko w zorganizowanych grupach pod opieką nauczycieli od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-14:00. Termin i godziny zwiedzania opiekunowie mogą ustalić telefonicznie pod nr (014) 642-61-10.

W związku ze zbliżającym się miesiącem majem, a tym samym miesiącem ochrony przeciwpożarowej, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do zwiedzania Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Dąbrowie Tarnowskiej przy ul. Żabieńskiej 20 W trakcie zwiedzania przedstawione zostaną prezentacje edukacyjne bezpiecznych zachowań w szkole, domu i lesie.W celach szkoleniowych dzieci i młodzieży przygotowana została komora dymna służąca do pokazów sposobu zachowania w przypadku pożaru i zadymienia w pomieszczeniach zamkniętych. Komora wyposażona jest w bezpieczne urządzenie zadymiające oraz oznakowana jest znakami bezpieczeństwa i ewakuacyjnymi, z którymi dzieci i młodzież stykają się na co dzień w przedszkolach i szkołach. Ma ona na celu symulację ograniczonej widoczności w przypadku wystąpienia pożaru, jak również zasad i sposobów bezpiecznego opuszczenia zagrożonego pomieszczenia. W trakcie zwiedzania zaprezentowany zostanie również sprzęt służący do gaszenia pożarów jak również do działań ratowniczych podczas wypadków drogowych. Zwiedzanie jest możliwe tylko w zorganizowanych grupach pod opieką nauczycieli od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-14:00. Termin i godziny zwiedzania opiekunowie mogą ustalić telefonicznie pod nr (014) 642-61-10.