Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Palenie uleczalne - profilaktyka powiatowego Sanepidu

Palenie uleczalne - profilaktyka powiatowego Sanepidu

Palenie uleczalne - profilaktyka powiatowego Sanepidu

Światowy Dzień Rzucania Palenia nie ominął także powiatu dąbrowskiego. Pracownicy Sanepidu starali się dotrzeć z informacjami profilaktycznymi do młodzieży i palaczy z wieloletnim „stażem”. Dąbrowska stacja w ramach tegorocznej akcji propagującej rozstanie z nałogiem przekazała materiały oświatowo-zdrowotne szkołom. 
Można było z nich skorzystać także w placówkach służby zdrowia. W tych ostatnich przygotowano również na tę okazję specjalne ekspozycje. -Nie chodzi tylko o niepalenie przez jeden dzień, ale o zwiększenie motywacji i pomoc palącym w całkowitym rzuceniu palenia – podkreśla Anna Klimowska z PSSE w Dąbrowie Tarnowskiej. Pomocy w zerwaniu z nałogiem palenia tytoniu można szukać m.in. dzwoniąc do Ogólnopolskiej Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym (jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 11-19) tel. 0801 108 108. Albo wybrać się do lekarskiej poradni przeciwtytoniowej. Najbliższe znajdują się w Tarnowie (są to Triada, a także Ośrodek Terapii Naturalnej). (ANS) 

Źródło: Gazeta Krakowska

Światowy Dzień Rzucania Palenia nie ominął także powiatu dąbrowskiego. Pracownicy Sanepidu starali się dotrzeć z informacjami profilaktycznymi do młodzieży i palaczy z wieloletnim „stażem”. Dąbrowska stacja w ramach tegorocznej akcji propagującej rozstanie z nałogiem przekazała materiały oświatowo-zdrowotne szkołom.  Można było z nich skorzystać także w placówkach służby zdrowia. W tych ostatnich przygotowano również na tę okazję specjalne ekspozycje. -Nie chodzi tylko o niepalenie przez jeden dzień, ale o zwiększenie motywacji i pomoc palącym w całkowitym rzuceniu palenia – podkreśla Anna Klimowska z PSSE w Dąbrowie Tarnowskiej. Pomocy w zerwaniu z nałogiem palenia tytoniu można szukać m.in. dzwoniąc do Ogólnopolskiej Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym (jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 11-19) tel. 0801 108 108. Albo wybrać się do lekarskiej poradni przeciwtytoniowej. Najbliższe znajdują się w Tarnowie (są to Triada, a także Ośrodek Terapii Naturalnej). (ANS)  Źródło: Gazeta Krakowska