Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Pascha wielkanocna wśród uchodźców z Ukrainy w Dąbrowie Tarnowskiej

Pascha wielkanocna wśród uchodźców z Ukrainy w Dąbrowie Tarnowskiej

Pascha wielkanocna wśród uchodźców z Ukrainy w Dąbrowie Tarnowskiej

Wczoraj kościoły obrządku wschodniego obchodziły Wielkanoc. Z tej okazji uchodźcy z Ukrainy mieszkający w Schronisku Młodzieżowym przy ul. Piłsudskiego w Dąbrowie Tarnowskiej zorganizowali uroczyste śniadanie świąteczne.

Wszystkie potrawy według własnych tradycyjnych przepisów przygotowały Panie z Ukrainy w pracowni gastronomicznej przy Zespole Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej. Wśród dań i ciast była również paska, czyli ukraiński chlebek wielkanocny.

Do wspólnego świętowania zaproszono Starostę Dąbrowskiego Lesława Wieczorka, Wicestarostę Krzysztofa Bryka, Dyrektora Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej Roberta Panterę wraz z zastępcą Adrianem Janasem i Kierownikiem Gospodarczym szkoły Anetą Kutą.

Podczas uroczystego śniadania składano nie tylko życzenia, ale też podziękowania. Uchodźcy wyrazili wdzięczność za pomoc, serdeczność i wsparcie w tych trudnych dla nich chwilach.

Wczoraj kościoły obrządku wschodniego obchodziły Wielkanoc. Z tej okazji uchodźcy z Ukrainy mieszkający w Schronisku Młodzieżowym przy ul. Piłsudskiego w Dąbrowie Tarnowskiej zorganizowali uroczyste śniadanie świąteczne. Wszystkie potrawy według własnych tradycyjnych przepisów przygotowały Panie z Ukrainy w pracowni gastronomicznej przy Zespole Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej. Wśród dań i ciast była również paska, czyli ukraiński chlebek wielkanocny. Do wspólnego świętowania zaproszono Starostę Dąbrowskiego Lesława Wieczorka, Wicestarostę Krzysztofa Bryka, Dyrektora Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej Roberta Panterę wraz z zastępcą Adrianem Janasem i Kierownikiem Gospodarczym szkoły Anetą Kutą. Podczas uroczystego śniadania składano nie tylko życzenia, ale też podziękowania. Uchodźcy wyrazili wdzięczność za pomoc, serdeczność i wsparcie w tych trudnych dla nich chwilach.